Reklama ogólnosieciowa

Archiwum wiadomości z miasta Coventry [zmień miasto]

Coventry -> Właściciele polskiego sklepu oddali cały towar bezdomnym

Właściciele polskiego sklepu oddali cały towar bezdomnym

2009-02-21 23:10:22

Okoliczności zmusiły rodzinę Ignatowiczów do zamknięcia polskich delikatesów w Coventry. Zamiast wyrzucić wszystko, co zostało na półkach, rozdali cały towar wśród bezdomnych, którzy nie mogli nadziwić się szczodrości swoich darczyńców - informuje Goniec.com.

Ignatowiczowie prowadzili sklep "Alma" od 50 lat. W ubiegłym miesiącu podjęli ostateczną decyzję o jego zamknięciu. Na półkach i zapleczu zostało mnóstwo towaru. Nie zastanawiali się długo, co z nim zrobić. Od razu zdecydowali, że przekażą go potrzebującym.

Zaprosili do delikatesów opiekunów i bezdomnych z domu pomocy społecznej Norton w Hillfields. Mogli zabrać wszystko, co tylko zdołali unieść. Ignatowiczowie przyglądali się im z boku z poczuciem dobrze podjętej decyzji.

Reklama ogólnosieciowa

- Mieliśmy tam wciąż tyle jedzenia. Nie mogliśmy tak po prostu wyrzucić go do śmieci. Więc zamiast patrzyć, jak jedzenie się marnuje, zdecydowaliśmy się zrobić z niego pożytek – mówi Alex Ignatowicz. – Byliśmy przekonani, że delikatesy trzeba zamknąć. Liczyło się dla nas to, żeby produkty znajdujące się w puszkach i konserwy trafiły do ludzi, którzy najbardziej ich potrzebują. Zrobiliśmy to z myślą o mojej mamie Anieli, która mieszkała w Polsce podczas drugiej wojny światowej i wiedziała dobrze, co to głód. Pękłoby jej serce, gdyby widziała jak tyle jedzenia się marnuje – dodaje.

Jak podaje Goniec.com, pracownicy domu opieki społecznej oszacowali, ze dzięki polskim sklepikarzom zaoszczędzili 3 tys. funtów. Produkty załadowano aż do czterech podstawionych pod sklep vanów.

- Wcześniej nie wiedziałem zbyt wiele o polskiej kulturze, teraz czuję, że wiem znacznie więcej. Ten gest znaczy dla nas bardzo wiele, szczególnie teraz, w czasie kryzysu ekonomicznego. Zaoszczędzone pieniądze będziemy mogli spożytkować na coś innego – mówi Craig Popely, menedżer Norton House.

Okoliczni bezdomni z Coventry cieszą się, że ich menu zostanie wzbogacone o nowe potrawy. Najbardziej zadowoleni są Polacy, którzy niestety też znaleźli się na ulicy. Już niedługo serwowane im przez wolontariuszy ciepłe posiłki, będą choć trochę przypominały smak domu - czytamy na stronach Goniec.com.

Iwona Kadłuczka – Goniec.com /onet.pl

Oceń artykuł
(głosów: 3, średnia ocena: 2,3)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (1)
Jjjjjjjjacek Jjjjjjjjacek
cos wspanialego! gorace brawa! ale o tym oczywiscie przeczytasz tylko na stronie. w TV wola mowic o tym kto tragicznie zginol. To dowod na to, ze ludzie nie sa jeszcze do konca spaczeni!
  • 2012-01-31 01:56
  • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa