Reklama ogólnosieciowa

Archiwum wiadomości z miasta Sheffield [zmień miasto]

Sheffield -> Ruszyło śledztwo w sprawie obozów pracy w Wielkiej Brytanii

Ruszyło śledztwo w sprawie obozów pracy w Wielkiej Brytanii

2009-02-21 23:08:33

Gdański oddział Prokuratury Krajowej prowadzi śledztwo w sprawie grupy przestępczej działającej na terenie Wielkiej Brytanii, która mogła dopuścić się handlu ludźmi. Ofiarami przestępstwa mieli paść Polacy - informuje LinkPolska.com.

Śledczy zajęli się sprawą po przesłuchaniu mężczyzny, który wcześniej zgłosił się do gazety "Polska Dziennik Bałtycki". Z opowieści mężczyzny, którą opublikowała gazeta wynika, że pojechał on do Wielkiej Brytanii w odpowiedzi na zamieszczone w polskiej prasie ogłoszenie o dobrze płatnej pracy. Jednak gdy przyjechał na miejsce, miał usłyszeć, że będzie pracować za darmo, by w ten sposób zwrócić opłatę za znalezienie mu zajęcia.

Jak czytamy na stronach LinkPolska.com, mężczyzna utrzymuje, że wraz z kilkunastoma Polakami mieszkał w domu, w którym nie było gazu, prądu oraz wody. "Gospodarze" domu - osoby narodowości romskiej - mieli zabrać mu jedzenie, jakie przywiózł ze sobą z kraju. Nikt nie dbał o to, by pozbawieni pieniędzy Polacy mieli co jeść. Twierdzi, że udało mu się uciec z kilkoma rodakami. Jego zdaniem grupa Romów, z którą się zetknął, ma w Wielkiej Brytanii wiele domów, w których przetrzymywani są Polacy wykorzystywani do niewolniczej pracy.

Reklama ogólnosieciowa

Postanowienie o wszczęciu śledztwa nie przesądza o tym, czy doszło do przestępstwa handlu ludźmi, istnieje jednak uzasadnione takie podejrzenie. Prokuratura wyjaśnia, że w myśl międzynarodowych konwencji, przestępstwo handlu ludźmi może mieć bardzo różny charakter – m.in. może być to wykorzystywanie człowieka znajdującego się w pewnej przymusowej sytuacji, czy zmuszanie do pracy bez wynagrodzenia - podaje LinkPolska.com.

Prokuratorzy z Gdańska proszą o kontakt Polaków, którzy mogli znaleźć się w obozach pracy na terenie miast Sheffield oraz Blackburn.

LinkPolska.com/onet.pl

Oceń artykuł
(głosów: 2, średnia ocena: 5)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa