Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Polska -> Złoty się umacnia

Złoty się umacnia

2009-02-19 19:44:39

Wartość złotego od rana rośnie. Po 8.00 średni kurs franka szwajcarskiego wynosił 3 złote 19 groszy, euro 4 złote 73 grosze, zaś dolara - 3 złote i 75 groszy.

Na umocnienie złotego wpływ miało kilka czynników. Pomogła przede wszystkim sprzedaż przez resort finansów euro pochodzących z unijnych funduszy. Decyzję o sprzedaży euro podjęto ze względu na atrakcyjny kurs wymiany złotego.

Pozytywnie przyjęto również wypowiedź posła  Zbigniewa Chlebowskiego, który poinformował, że już od kilku dni trwają oficjalne rozmowy z ECB na temat wejścia Polski do ERM-2. Chlebowski dodał, że obecna sytuacja na rynkach finansowych wzmacnia przekonanie, że rok 2012 jest najlepszym momentem, by wprowadzić w Polsce euro. Polska powinna także jak najszybciej wejść do strefy ERM-2, gdzie złoty zostanie na sztywno związany z euro.

- Decyzja o wymianie na rynku, prawdopodobnie niewielkiej części euro z funduszy europejskich na złote, jest dobrym posunięciem

Reklama ogólnosieciowa

(...) W zestawieniu z deklaracją rządu, że jest zdeterminowany do wprowadzenia Polski do ERM-2, czyli „przedsionka” do strefy euro, może przełożyć się na silniejszą realizację zysków z krótkich pozycji w złotym. - mówi Marcin R.Kiepas z X-Trade Brokers.

as
Inwestycje.pl

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa