Reklama ogólnosieciowa

Poradnik -> Komunikacja -> Komunikacyjny paraliż po brytyjsku

Komunikacyjny paraliż po brytyjsku

2009-02-03 10:12:50

Śnieżyce w Anglii wywołały komunikacyjny paraliż. Odwołano setki lotów ze wszystkich pięciu londyńskich lotnisk, a także z portów lotniczych w Birmingham, Bristolu, Liverpoolu i Manchesterze. Posypały się siatki lotów największych linii, jak British Airways, Ryanair czy easyJet. Skutki odwołań i opóźnień widoczne są nie tylko na Wyspach Brytyjskich, ale i w innych krajach.

Linie Ryanair odwołały ponad 340 rejsów ze Stansted, Luton i Gatwick. Na lotnisku Heathrow, głównej bazie British Airways zamkniętej do godziny 17 lokalnego czasu, spadło 11 cm śniegu. Z tego powodu brytyjski przewoźnik odwołał setki rejsów. 

Ucierpieli na tym również pasażerowie lecący do i z Polski. Ryanair i British Airways odwołały wszystkie rejsy do Polski, easyJet nie poleciał z Luton do Warszawy, a Wizz Air anulował połączenia z Luton do Warszawy i Poznania. Także Polskie Linie Lotnicze LOT odwołały wszystkie rejsy na Heathrow.

Reklama ogólnosieciowa


Takich opadów śniegu Wielka Brytania nie widziała od dawna. W Londynie bowiem zawieszono prawie wszystkie połączenia autobusowe, z których korzysta dziennie 6 mln pasażerów. 10 z 11 linii metra funkcjonowało w ograniczonym zakresie lub nie kursowało. Helen Hill z londyńskiej izby handlu i przemysłu ocenia, iż zamknięcie londyńskiego metra na 1 dzień to strata produkcji na sumę 48 mln funtów - informuje portal tvn24.pl.

Federacja Małego Biznesu (FSB) szacuje, że 6,4 mln pracowników, czyli około 20 proc. siły roboczej, nie stawiło się w poniedziałek w pracy głównie z powodu niekursujących pociągów, autobusów i trudnych warunków drogowych. Ci, którzy mieli taką możliwość, wykonywali pracę z domu.

Nawet 1,2 miliarda funtów - tyle według analityków kosztował Wielką Brytanię jeden dzień największych od 18 lat opadów śniegu. A to dla borykającej się z kryzysem gospodarki poważny cios. Strata wynika przed wszystkim z absencji pracowników, którzy nie mogli dotrzeć do pracy - podaje portal tvn24.pl.

Marcin Jędrzejczak
pasazer.com

Oceń artykuł
(głosów: 1, średnia ocena: 5)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa