Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Świat -> Dziś dzień Obamy

Dziś dzień Obamy

2009-01-20 14:49:55

Nowy Jork oszalał na punkcie swojego nowego prezydenta. Dziś mieszkańcy będą oglądać na telebimach w różnych punktach miasta zaprzysiężenie 44. prezydenta USA. Na samochodach, domach, sklepach można zobaczyć napisy: „Nowy Jork jest Twój”, „Trzymaj się Obama”.

Cały Nowy Jork żyje dzisiejszym wydarzeniem. Studenci Uniwersytetu Columbia, którego Obama jest absolwentem, od rana tańczą i śpiewają w oczekiwaniu na wielką uroczystość. Podobnie jest na pozostałych nowojorskich uczelniach.

Postrzegane jako historyczne wydarzenie wymaga doskonałej oprawy – w zakładach pracy i szkołach rozstawiane są wielkie ekrany, aby każdy mógł zobaczyć relację z uroczystości. Nowojorczycy i całe tłumy turystów z całego świata przywitają nowego prezydenta na Time Square.

Reklama ogólnosieciowa

Barack  Obama, ur. 4 sierpnia 1961 w Honolulu na Hawajach) – amerykański polityk Partii Demokratycznej; od 2005 do 16 listopada 2008 senator ze stanu Illinois; Prezydent-elekt Stanów Zjednoczonych, zwycięzca wyborów prezydenckich w 2008

Podczas głosowania 4 listopada 2008 kandydaci na elektorów popierający Baracka Obamę zdobyli 365 mandatów w 538-mandatowym Kolegium Elektorskim wobec 173 mandatów przyszłych elektorów głównego kontrkandydata Obamy, Johna McCaina. Ostatecznie McCain wygrał m.in. w Missouri, a Obama – w Karolinie Północnej.

Formalnie wybór prezydenta został dokonany 15 grudnia 2008 przez Kolegium Elektorskie, kandydaci zgodnie z przewidywaniami uzyskali odpowiednio: Obama – 365 głosów, McCain – 173 głosy. Zaprzysiężenie na ten urząd odbędzie się w Waszyngtonie 20 stycznia 2009 w południe.

e-polityka.pl/wikipedia

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa