Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Polska -> Mamy mieć własny gazoport

Mamy mieć własny gazoport

2009-01-09 12:45:31

W Sygnałach Dnia, Władysław Stasiak, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego przyznał, że dla dobra Polski i jej bezpieczeństwa energetycznego, powinniśmy wybudować własny gazoport.

W tym celu powinna zostać przyjęta specjalna ustawa, pozwalająca na szybszą budowę terminala. Jak wynika z dotychczasowych założeń terminal LPG ma powstać w Świnoujściu i na początku miałby odbierać 2,5 mld m3 gazu ziemnego rocznie, co w efekcie poprawi bezpieczeństwo energetyczne Polski. Pierwszy etap inwestycji ma zostać zakończony już w 2014 roku.

Reklama ogólnosieciowa

Zdaniem Stasiaka zaistniały kryzys gazowy powinien być nauczką i impulsem aby wreszcie stworzyć "coś realnego" w kwestii dostępu do surowców energetycznych. Szef BBN jest również przeciwny budowie Gazociągu Północnego i ma nadzieję, że obecna sytuacja energetyczna przekona zachodnie rządy do rezygnacji z jego budowy, ponieważ inwestycja która miałaby omijać Polskę oraz republiki bałtyckie byłaby katastrofą dla całej Unii Europejskiej.

Autor: Kinga Marciniak e-polityka.pl


Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa