Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Polska -> Pawlak: Polsce nie grozi kryzys gazowy

Pawlak: Polsce nie grozi kryzys gazowy

2009-01-08 11:18:52

 

Dziś rano w „Sygnałach Dnia” wicepremier Waldemar Pawlak mówił, że gaz dociera do Polski w wystarczającej ilości. Drugi wicepremier, Grzegorz Schetyna, tłumaczył: „Dla Polski sytuacja nie jest groźna. My jesteśmy przygotowani na kryzys”. Niewiele później okazało się, że gaz do Polski został całkowicie wstrzymany.

Schetyna zapewniał, że rząd śledzi sytuację:. „Zaangażowanie jest pełne, budujemy przekonanie, że wszystko jest pod kontrolą”. Pytany, czy Polska będzie wpływała na UE, aby ta uderzyła „pięścią w stół” w sprawie sporu gazowego i ograniczania dostaw do Europy, powiedział: „Tak musi się zdarzyć i tak się zdarzy. Jest kwestia tego tygodnia, aby Unia powiedziała, że tak nie można prowadzić polityki”.

Reklama ogólnosieciowa

Dziś rano rzecznik kijowskiego Naftohazu poinformował, że tranzyt gazu przez Ukrainę został całkowicie wstrzymany. Do Polski nie dociera już więc w ogóle gaz z Ukrainy. Trzeba jednak zauważyć, że duża część gazu tranzytowana jest do nas nie przez Ukrainę, a przez Białoruś.

Wiceminister gospodarki poinformował, że uruchomione zostały już zapasy gazu. Z kolei PGNiG zwróci się do największych swoich klientów przemysłowych o ograniczenie odbioru gazu.

 

Autor: Kamil Świętoń e-polityka.pl

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa