Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Wielka Brytania -> "Boga przypuszczalnie nie ma" czyli kampania ateistów

"Boga przypuszczalnie nie ma" czyli kampania ateistów

2009-01-07 11:02:00


W Wielkiej Brytanii ruszyła ateistyczna kampania propagandowa, finansowana ze zbiórki publicznej. Inicjatorzy planowali, że zbiorą na nią 5 i pół tysiąca funtów - zebrali 150 tysięcy.


We wtorek na ulice Londynu wyjechał pierwszy autobus z napisem „Boga przypuszczalnie nie ma, więc przestań się martwić i ciesz się życiem". W środę w Londynie ma ich być już 200 plus 600 w innych miastach Wielkiej Brytanii. Wkrótce w londyńskim metrze pojawi się też tysiąc plakatów podobnej treści.


Inicjatorką kampanii jest autorka komediowa Ariane Sherine, oburzona akcją reklamową jednego ze stowarzyszeń ewangelicznych, które straszyło niewierzących ogniem piekielnym. Rzecznik Kościoła Anglikańskiego powiedział, że każdy ma prawo szerzyć swoje poglądy, ale dodał, iż wiara chrześcijańska nie ma nic wspólnego z umartwianiem się.

Reklama ogólnosieciowa
Metodyści poszli o krok dalej, mówiąc, że będzie dobrze, jeśli kampania ateistów skłoni ludzi do poważnej refleksji i że świadczy ona o niesłabnącym zainteresowaniu Bogiem. Niepokojem może jednak napawać trudna do przewidzenia reakcja brytyjskich muzułmanów.

IAR/wp.pl

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa