Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Polska -> Grom poskromi piratów

Grom poskromi piratów

2009-01-03 14:02:32


Polscy antyterroryści z GROM-u wezmą udział w operacji przeciwko somalijskim piratom – dowiedziała się "Rzeczpospolita". Nasza elitarna jednostka ma tam współpracować z sojusznikami z Unii Europejskiej.

Do Afryki wyjedzie kilkudziesięciu komandosów z Wodnego Oddziału Bojowego GROM. Wezmą udział w operacji pod kryptonimem "Atalanta". Pomysł, aby nasi antyterroryści wzięli udział w akcji, pojawił się w listopadzie, kiedy somalijscy piraci uprowadzili tankowiec "Sirius Star" z dwoma Polakami na pokładzie - wyjaśnia „Rzeczpospolita”.

Reklama ogólnosieciowa

Najprawdopodobniej nasi komandosi będą uczestniczyli w odbiciu zakładników. Antyterroryści z GROM-u już przygotowują się do misji. Będą mogli jednak wyjechać do Somalii dopiero za kilka tygodni, gdy formalnie zgodę wydadzą rząd i prezydent. „Rzeczpospolita” powołując się na źródła w Pałacu Prezydenckim podała, że Lech Kaczyński jest skłonny podpisać wniosek o udział komandosów w misji.

Autor: Łukasz Noszczak e-polityka.pl

Oceń artykuł
(głosów: 12, średnia ocena: 4,6)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa