Reklama ogólnosieciowa

Poradnik -> Różne -> Powitanie Nowego Roku w UK

Powitanie Nowego Roku w UK

2008-12-31 14:33:50

2008/20092008/2009

Pomimo mrozu ponad pół miliona ludzi zebrało się w Londynie na obu brzegach Tamizy by powitać Nowy Rok i podziwiać pokaz sztucznych ogni. W Edynburgu w Hogmanay, czyli szkockim Sylwestrze na otwartym powietrzu bawiło się przeszło 100 tysięcy osób.

W Londynie już na kilka godzin przed północą dziesiątki tysięcy ludzi zebrało się na brzegach Tamizy by w wielkiej wspólnej zabawie czekać na pokaz ogni sztucznych. I warto było. Pokaz był imponujący. Trwał 10 minut a jego centralnym punktem było Londyńskie Oko, czyli olbrzymi, wysoki na 135 metrów, diabelski młyn stojący naprzeciw gmachu Parlamentu.

Nie bacząc na mróz bawiono się także na Królewskiej Mili w Edynburgu, gdzie z wybiciem dwunastej wszyscy wzięli się za ręce śpiewając tradycyjną pieść Auld Lang Syne. Szumnie witano też Nowy Rok w stolicy Walii Cardiff oraz w innych dużych miastach brytyjskich.

Reklama ogólnosieciowa

GK/IAR

Oceń artykuł
(głosów: 1, średnia ocena: 1)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa