Reklama ogólnosieciowa

Archiwum wiadomości z miasta Coventry [zmień miasto]

Coventry -> Radio BBC ugina się pod naciskiem Polonii

Radio BBC ugina się pod naciskiem Polonii

2008-12-22 00:32:01

Zarząd BBC Coventry and Warwickshire zmienił decyzję w sprawie polskiego programu „Poles Apart”, który miał być nadawany wyłącznie po angielsku. Interwencja Polonii była skuteczna.

Udało się! Prowadzony przez ostatnie 17 lat radiowy program „Poles Apart”, prowadzony przez Bożenę Wilson i Monikę Różańską, nie będzie emitowany wyłącznie w języku angielskim, ale również w polskim, jak było to dotychczas.

Dyrekcja BBC Coventry and Warwickshire poinformowała prezenterki o nowym, wyłącznie angielskim formacie zaledwie na dzień przed kolejną audycją. Odpowiedzialny za treść programową redaktor Duncan Jones stwierdził, że są to nowe, odgórne wytyczne. Nie chciał jednak ujawnić, kto dokładnie jest ich pomysłodawcą.

Reklama ogólnosieciowa

Jan Mokrzycki, prezes Zjednoczenia Polskiego wysłał protest do dyrekcji BBC. „Program potrzebny jest szczególnie teraz, gdy mamy wielu słuchaczy, których angielski jest słaby” – uzasadniał.

Po tygodniu zarząd radia wycofał decyzję. „Z ogromną przyjemnością informuję, że interwencja była skuteczna, już od nadchodzącej niedzieli program wraca do poprzedniego, polsko - angielskiego formatu!” - informuje Mokrzycki.

„To pokazuje, ile możemy osiągnąć prędkim wspólnym działaniem” - dodaje prezes ZPwWB.


Adam Skorupiński, ika – Goniec.com

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa