Reklama ogólnosieciowa

Archiwum wiadomości z miasta Liverpool [zmień miasto]

Liverpool -> Śmierć Polaka pretekstem dla brytyjskiego rządu

Śmierć Polaka pretekstem dla brytyjskiego rządu

2008-12-19 13:20:46
Śmierć polskiego budowlańca w Liverpoolu, po 11 miesiącach od tego zdarzenia, skłoniła brytyjski rząd do ogłoszenia wielkiego programu kontroli bezpieczeństwa na budowach w całej Europie - informuje Goniec.com

Do tragedii doszło w styczniu tego roku. Silny wiatr przewrócił dźwig na budowie przy Seel Street. 35-letni Zbigniew S. zginął przygnieciony przeciwwagą żurawia. Nikt nie został skazany za ten wypadek, ponieważ biegli nie stwierdzili żadnych zaniedbań ani złamania przepisów.

Reklama ogólnosieciowa

Jednak śmierć Polaka stała się pretekstem dla posłów i przedstawicieli związków zawodowych, by zaapelować o rewizję standardów bezpieczeństwa dla ciężkiego sprzętu budowlanego.

Minister pracy James Purnell potwierdził właśnie, że brytyjscy eksperci ds. bezpieczeństwa przewodzą olbrzymiemu przeglądowi budów w Unii Europejskiej. Dodał też, że na początku przyszłego roku przepisy dotyczące bezpieczeństwa obsługi dźwigów zostaną zaostrzone i poprawione.

Powstanie również publiczny rejestr, w którym firmy budowlane będą musiały podać szczegóły stosowanych przez siebie środków BHP.

Oceń artykuł
(głosów: 2, średnia ocena: 5)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa