Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Służba zdrowia -> Lekarze GP

Lekarze GP

2008-12-18 15:52:22

JAK ODNALEŹĆ SWOJEGO GP?
GP to skrót angielskiego: General Practitioner czyli Lekarz Ogólny. Jak znaleźć swojego GP? Najpierw musisz dowiedzieć się, jaki jest twój kod zamieszkania. Następnie rozejrzyj się wokół; może znalazłe(a)ś już w okolicy budynek z niebiesko-białą tabliczką „NHS”. Jeśli tak, to udaj się właśnie tam i podaj swój kod (alternatywnie – numer mieszkania i nazwę ulicy) na recepcji. Nawet, jeśli okaże się, że to nie twój GP, to na recepcji powinni wskazać ci właściwe miejsce. Innym sposobem jest wejście na tego linka: www.nhsdirect.nhs.uk/LocalServices/LocalServices.aspx


Reklama ogólnosieciowa

REJESTRACJA
Jeśli trafiłe(a)ś juz do swojego GP, to musisz się teraz zarejestrować. Na recepcji powiedz: „I would like to register” a wówczas powinieneś/powinnaś otrzymać formularz i ewentualnie buteleczkę na mocz. Zwykle do takiego formularza musisz dołączyć pewne dokumenty – tzw. ID (od angielskiego Identification Document) czyli paszport oraz dokument stwierdzający adres zamieszkania np. Rachunek za gaz, kontrakt wynajmu, wyciąg z banku z adresem (dokumenty te powinny być wyszczególnione w formularzu). Nasz Narodowy Fundusz Zdrowia doradza również, aby przedstawić lekarzowi Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (jeśli potrzebujesz więcej informacji na ten temat – wejdź na linka: www.nfz.gov.pl/new/art/1546/ulotka_ue_04_2006.pdf ). Biorąc formularz z recepcji, od razu umów się na wizytę, podczas której zwrócisz formularz oraz spotkasz się z pielęgniarką, która dokona ogólnej oceny twojego stanu zdrowia i uzupełni twoja kartę medyczną. Na spotkanie takie możesz umówić się również przez telefon (dodzwonienie się do NHS okazuje się niekiedy bardzo trudne, więc jeśli tylko możesz załatwiaj sprawy na miejscu – osobiście).

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa