Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Nauka -> Nasze sny nie będą już tajemnicą

Nasze sny nie będą już tajemnicą

2008-12-18 14:11:38


Grupa japońskich naukowców poinformowała w zeszłym tygodniu świat, że stworzyła technologię, dzięki której na ekranie komputera będzie można obserwować, co się dzieje w naszej głowie.

Badacze z ATR Computational Neuroscience Laboratories odnieśli sukces w przekazywaniu obrazów pochodzących z ludzkiego mózgu, piszą w artykule opublikowanym w amerykańskim magazynie "Neuron".

Na razie potrafią odtworzyć tylko proste obrazy, ale ich zdaniem w przyszłości ta technologia umożliwi rejestrację snów i innych sekretów tkwiących w mózgu.

Reklama ogólnosieciowa

 Nikomu wcześniej nie udała się wizualizacja tego, co ludzie widzą tylko na podstawie aktywności ich mózgu - czytamy w artykule.

Gdy patrzymy na dany przedmiot, siatkówka rozpoznaje obraz, który jest następnie przetworzony w impulsy elektryczne transportowane do kory mózgowej. Grupie naukowców pod przewodnictwem Yukiyasu Kamitani udało się przechwytywac te sygnały i zrekonstruować to, co ludzie widzą.

W przeprowadzonym eksperymencie sześciorgu osobom pokazano słowo "neuron". Komputer odtworzył je na ekranie analizując aktywność mózgu tych osób.

na podstawie AFP opr. ML

INTERIA.PL

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa