Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Sport -> Pierwszy w Polsce stadion rugby powstanie w Gdyni

Pierwszy w Polsce stadion rugby powstanie w Gdyni

2008-12-15 11:27:36

Pierwszy w Polsce stadion rugby powstanie w Gdyni. Będzie kosztował ok. 24 mln zł i ma być dla polskiego rugby przepustką do Europy - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

Obiekt dla rugbistów to wydarzenie bez precedensu w Polsce. Do tej pory przedstawiciele tej dyscypliny grali na boiskach, gdzie wcześniej występowali piłkarze. Odwrotnie nie można było zrobić, bo piłkarze nie chcieli grać na murawie zrytej przez rugbistów, zwłaszcza tych najcięższych z formacji młyna. Trybuny polskich stadionów, na których mecze rozgrywają rugbiści, także pozostawiają wiele do życzenia - zmurszałe ławki, porośnięte chwastami widownie. Taki obraz ma diametralnie zmienić stadion, którego budowa ruszyła właśnie w Gdyni.

Reklama ogólnosieciowa

Stadion będzie kameralny, zasiądzie na nim 2 tys. 425 widzów, ale każdy na wygodnym krzesełku. Obiekt będzie miał jedną w całości krytą trybunę. Będzie na nim system monitoringu, olbrzymia tablica diodowa, stadion ma być też przystosowany dla osób niepełnosprawnych.
Stadion ma być oddany do użytku 1 października 2009 r. Będzie na nim grać reprezentacja Polski i Arka. Władze Gdyni chciałyby, żeby stadion zyskał miano narodowego.

Więcej w "Gazecie Wyborczej"

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Write captcha code*

Username:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa