Reklama ogólnosieciowa

Archiwum wiadomości z miasta Exeter [zmień miasto]

Exeter -> Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

2008-12-11 11:16:19

Temat XVII Finału:
WCZESNE WYKRYWANIE NOWOTWORÓW U DZIECI

 

Każdego roku w naszym kraju rozpoznaje się około 1200 - 1300 nowotworów u osób do 18 roku życia. Wśród miliona osób w wieku rozwojowym notuje się rocznie 110—130 nowych zachorowań. Nowotwory w wieku dziecięcym i młodzieńczym, pomimo stosunkowo rzadkiego występowania i systematycznej poprawy wyników terapii (obecnie 70-80% wyleczeń), powodują łącznie nadal śmierć większej liczby dzieci, niż każda inna choroba. Wśród przyczyn zgonów u dzieci powyżej pierwszego roku życia nowotwory zajmują drugie miejsce po zatruciach, wypadkach i urazach. Z tego powodu stanowią istotny problem w medycynie wieku rozwojowego.

 

Reklama ogólnosieciowa

W porównaniu możemy dodać iż 16 finał orkiestry liczył 8 sztabów w całej Anglii.

Dziś Sztaby WOŚP w Wielkiej Brytanii liczymy na jednej ręce.

 

Nottingham  

Związek Harcerstwa Polskiego

2 Sherwood Rise,

[email protected]

Igor Brudnowski +44 789 451 91 81

 

Newcastle upon Tyne

Organizacja Polonijna PEGAZ

45 Gowland Avone

Katarzyna Szawara +44 787 402 86 50

 

Liverpool

Polish Advice Centre

151 Picton Road

[email protected]

Edyta Woroniecka  0151 734 09 69

 

 

 Czyżby niechęć do prowadzenia imprezy za którą dostajesz tylko uśmiech lub problem z lokalem i wspierającymi wolontariuszami, a może czas i chęci ograniczają założenie sztabu?  Na wszystkie pytania musimy odpowiedzieć sami, byle nie było powtórki z Torquay –Devon.

 

Przypomnienie sprawy:

Marcin Kosowski, lepiej znany jako były dręczyciel klientów Sandwich Bar'u w Paignton, wyszedł znowu z ukrycia. Tym razem zorganizował w Torquay imprezę na rzecz WOŚP. Dzięki pracy i poparciu wielu osób uczestnicy imprezy dobrze się bawili a zwłaszcza sam Pan Kosowski, co dało się zauważyć pod koniec imprezy.

 

Impreza odbyła się w hotelu Crofton House Hotel, Croft Road, Torquay. Były licytacje rysunków dzieci na temat WOŚP, loterie, basen i inne atrakcje. Jednemu z gości udało się nawet kupić oryginalną koszulkę WOŚP za jedyne £60!

Jak wiemy, w tym roku celem WOŚP była zbiórka pieniędzy dla dzieci ze schorzeniami laryngologicznymi. Pieniądze zbierane były do puszek w kilku okolicznych miastach: Plymouth, Paignton, Torquay, i Exeter. W Newton Abbot i Ilford Park nie udało się zrobić zbiórki. Razem było 18 puszek. Niestety nie wiadomo jeszcze ile pieniędzy zebrano, ponieważ Pan Marcin nadal usiłuje sobie przypomnieć, komu i gdzie zostawił puszki. Po kilku dniach niknął i pozostawił za sobą niesmak do kolejnych imprez wspomaganych przez Anglików.

Więc życzymy udanych łowów, dużych zbiorów i masę ciekawych gości.

 

 

 

 

 

 

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa