Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Stowarzyszenie -> Kilka słów o Stowarzyszeniu

Kilka słów o Stowarzyszeniu

2008-12-08 22:53:57

 

Stowarzyszenie Wspolpracy Polsko- Walijskiej opiera się na wspólnej pomocy, wzajemnym poparciu, oraz integracji społeczności polonijnej w Walii. Pomaga, doradza,  interweniuje w sprawach życiowych i społecznych.

Reklama ogólnosieciowa

Cele Stowarzyszenia:

Głównym celem stowarzyszenia jest pomoc w integracji polskich pracowników i ich rodzin z lokalną społecznością.

 

Współpraca z lokalnymi urzędami i organizacjami w celu poprawy bytu polskiej emigracji oraz integracja ze społecznością walijską.

Pomoc doraźna w załatwianiu wszelkich dokumentów, pozwoleń, zasiłków itp.

Stowarzyszenie Współpracy Polsko-Walijkskie ma swoją siedzibę w Llanelli. Uroczyście otwarcie nastąpiło 25 września 2006 przez Panią Edwine Hart- minister ds. Regeneration and Social Justice w Welsh Assembly Goverment. Zarząd stowarzyszenia reprezentują: Jeff Hopkins- prezes, Ccl Dewi Enoch- radny okregu Carmarthenshire oraz Halina Ashley- skarbnik.

   Polskie centrum, wspierane przez „Saveeasy” Llanelli & District Credit Union Ltd- (odpowiednik „Skoku” w Polsce) zostało założone w odpowiedzi na rosnącą liczbę polskiej społeczności w Llanelli , w celu pomocy i rozwiązywaniu narastających problemów bytowych, często związanych z barierą językową i kulturową.

Oferta pomocy Stowarzyszenia:

 • Uzyskanie National Insurance Number Rejestracja w Home Office
 • Pozyskiwanie wszelkiego rodzaju zasiłków
 • Pomoc przy wypełnianiu wszelkiego rodzaju aplikacji np. status rezydenta
 • Pomoc w negocjacjach podczas zakładania tel. stacjonarnego, internetu
 • Pośrednictwo w zakupie biletów lotniczych, autokarowych
 • Wyjaśnianie spraw bankowych
 • Doradztwo w rejestracji pojazdów, podatku i spraw związanych z użytkowaniem aut
 • Tłumaczenie wszelkiego rodzaju pism, zaświadczeń, listów, CV
 • Zamawianie wizyt u lekarzy pierwszego kontaktu (GP), położnej, dentysty itp.
 • Przekazywanie wszelkich informacji (ulotki, informatory, wiadomości prywatne)
 • Stowarzyszenie gwarantuje Stałą współpracę T&G związki zawodowe, oraz z prawnikami (Solicitors Dostęp do kasy zapomogowo- usługowej (Credit Union)
 • Darmową kawiarenkę internetową (trzy stanowiska komputerowe- dostępne dla wszystkich w godzinach pracy biura) 

  Stowarzyszenie utrzymuje się z dobrowolnych datków jego członków i osób dobrej woli. Dlatego od 1 września zostały wprowadzone opłaty za świadczenie usług (np. porada ustana 1£-5£ natomiast tłumaczenie na piśmie to koszt 10£)

  Godziny otwarcia:

  Poniedzialek, środa, czwartek, piatek 9.30- 17.30

  Wtorek, sobota 9.30-13.00

  Adres: 21 Murray Street SA15 1AQ Llanelli tel. 01554 899950

      

   

  Agnieszka Raduj-Turko

  Oceń artykuł
  (głosów: 7, średnia ocena: 3,7)
  Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

  Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
  Komentarze (4)
  dziewczyny a szczegolnie Beatka,tu AsiaW.Dziekuje wam bardzo
  o za pomoc.Ja no coz dziekuje Bogu za czas i doswiadczenie.wam zycze szczescia-cokolwiek by ono dla was nie oznaczalo. xxx

  [ Dodano: Sob Paź 03, 2009 8:13 pm ][/size:191ae54807]
  Beatka mam nadzieje ze fiołek zyje .pzdrawiam z Krakowa.
  • 2009-10-03 21:08
  • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
  Poparcie: 0
  zainteresowana zainteresowana
  Super,że jest takie biuro- stowarzyszenie, ale mam do Was dziewczyny pewne ale. Fajnie, bo potraficie zadzwonić gdzie trzeba, wytłumaczyć pewne sprawy, zwłaszcza jeśli chodzi o Benefity, incuranse, itp. ,ale to chyba tyle. Byłam w Waszym biurze z trochę poważniejszą sprawą i d... Pani nie potrafiła mi pomóc. Niedość, że w czasie naszej rozmowy odebrała sobie prywatny telefon, za który oczywiście nie przeprosiła, to odesłała mnie z kwitkiem i w miejsce bez adresu, którego nie znałam ( nie jestem z Llanelli), podając mi numer telefonu na kartce. Cudem udało mi się znależć miejsce, o którym była mowa, ale niestety okazało sie, że pani podała mi zły numer, więc wniosek tylko jeden. Panie chyba dalej myślą, że są w Polsce, gdzie w biurach to nie petent jest najważniejszy niestety. No i chyba potrzeba paniom troszkę więcej wiedzy niż tylko sprawy związane z Benefitami
  • 2013-03-18 23:51
  • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
  Poparcie: 0
  ela ela
  w tym biurze siedzą same niekompetentne osoby. na niczym sie nie znają i wprowadzją ludzi w błąd. Sama miałam przez nich kłopoty jak pomagali mi załatwić sprawy z taxem, zle wypełaniają dokumenty. Pani Kasia Król wyciągała mnie z problemów które miałam przez stowarzyszenie. nigdy do Was już z niczym nie pójde. nie nadajecie sie do niczego. wolę iść tam gdzie sprawy załatwia się należycie i konkretnie. a was stoearzyszenie powinni juz dawno zamknąć!
  • 2014-01-03 12:57
  • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
  Poparcie: 0
  Zainteresowana Zainteresowana
  Czy mógłby mi ktoś odpowiedzieć po co istnieje to biuro? Przecież umiecie tylko jak wcześniej pisałam wypełniać formularze o Benefity. Nic więcej. Nigdy nie macie czasu, nie odbieracie telefonu i tylko plotkujecie z miejscowymi jak to się odchudzać, a co "ta" miała na sobie i jak wyglądała. Sama słyszałam. Jeśli już któraś odbierze telefon, to nawet nie umie się wysłowić i twierdzi, że przecież jeszcze się nauczy. Szok! Za co chcecie kasę?! Jakie Stowarzyszenie? Po to tylko żeby zrobić sobie wycieczkę i wypić flaszkę na kolejnej imprezie? 5 lat temu był tam konkretny, znający się na rzeczy staff, ale teraz to jest śmiechu warte.
  • 2014-03-19 12:00
  • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
  Poparcie: 0

  Dodaj komentarz

  Przepisz kod*

  Nazwa użytkownika:*

  Treść komentarza:*

  angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

  Reklama ogólnosieciowa

  Poradnik

  Witaj w Infolinia.org

  portalu społecznościowym łączącym wszystkich Polaków - tych na emigracji i tych w kraju. Nasz serwis to sieć ponad 100 stron o miastach w Wielkiej Brytanii lista

  Twój panel administracyjny pozwoli Ci w łatwy i szybki sposób dotrzeć do każdego miejsca w naszym serwisie, poświęć chwilę i zapoznaj się z możliwościami, które dla ciebie stworzyliśmy, abyś nie przegapił niczego ważnego.

  ok