Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Wielka Brytania -> Chris Moyles przeprasza

Chris Moyles przeprasza

2008-12-05 23:48:39

 

W ciągu ostatnich tygodni BBC otrzymało skargi od wielu naszych rodaków w tym nasz list protestacyjny z ponad 1500 podpisami.

Przypomnijmy: chodziło o jego wypowiedź, która utrwalała stereotypy Polaka jako sprzątacza i mechanika. Ale najbardziej wzburzające było sugerowanie, że do specjalności Polaków należy również prostytucja.

Reklama ogólnosieciowa

Nie mogąc zignorować takiej gwałtownej reakcji Polonii Chris Moyles był zmuszony do przeprosin. Oto jego oświadczenie:

“I didn’t mean to link Polish people and prostitution in the way that has been suggested, but of course I realise that some people have taken it that way and to those people I’m sorry for the unintentional offence.”

("Nie miałem zamiaru wskazywać na połączenie między Polakami i prostytucją, w sposób jaki zostało to zasugerowane. Ale oczywiście rozumiem, że niektóre osoby odebrały to właśnie w ten sposób i przepraszam, że je obraziłem, choć nie miałem takiego zamiaru")

Trudno powiedzieć czy wypowiedz usatysfakcjonuje wszystkich, którzy poczuli się urażeni, ale z drugiej strony z pewnością przeprowadzona akcja protestacyjna da do myślenia nie tylko BBC.

Polacy muszą reagować na tego typu incydenty ponieważ rozochocone media w pogoni za ogladalnością czy słuchalnością bardzo łatwo sięgają po temat Polaków. Temat zawsze chwytliwy i uważany za bezpieczny.

Przemysław KawskiJako infolinia.org chcieliśmy podziękować wszystkim wspierającym nas w tej sprawie orgnizacjom i mediom oraz wszystkim,  którzy podpisali się pod akcją (w tym kilku Anglikom).

  • Sonda
Czy jesteś usatysfakcjonowany/a przeprosinami?
Oceń artykuł
(głosów: 23, średnia ocena: 5)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa