Reklama ogólnosieciowa

Poradnik -> Samochód w UK -> Brytyjski kodeks drogowy

Brytyjski kodeks drogowy

2008-12-04 19:40:25

O tym, że w Wielkiej Brytanii obowiązuje ruch lewostronny, wiedzą niemal wszyscy. O tym, że zasady poruszania się po drogach tego państwa znacznie różnią się od zasad obowiązujących w Polsce, przekonują się dopiero ci, którzy zdecydowali się na dłuższy pobyt tutaj. Zadaniem naszej publikacji jest sprawić, by Polacy na brytyjskiej ziemi nie dowiadywali się o specyfice angielskiego ruchu drogowego za późno – w sytuacjach niebezpiecznych lub po prostu nieprzyjemnych (mandaty są bardzo wysokie, a system punktów karnych za wykroczenia niezwykle restrykcyjny).

 

Reklama ogólnosieciowa

Nastawienie na polskiego odbiorcę to podstawowa przewaga naszego tłumaczenia nad oryginalnym kodeksem brytyjskim. Staraliśmy się nie tylko zniwelować barierę językową, która ze względu na specjalistyczne słownictwo zawarte w kodeksie sprawiłaby trudność nawet tym, którzy sądzą, że bardzo dobrze posługują się angielskim, ale także wzbogacić tekst o niezbędne wyjaśnienia, zawrzeć szersze opisy obowiązujących tu oznaczeń, terminów, systemów i reguł. Z takich powodów dołączyliśmy do naszej publikacji słownik pojęć, które powinny być właściwie rozumiane przez wszystkich poruczających się po brytyjskich drogach.

Szczególnymi odbiorcami naszej książki są osoby przygotowujące się do zdania w Wielkiej Brytanii egzaminu na prawo jazdy. Test teoretyczny, który jest pierwszą częścią egzaminu, opiera się właśnie na treści kodeksu drogowego, niezbędne jest zatem dobre zaznajomienie się z nim, co pomoże także z lepszym efektem przebrnąć zdającemu przez egzamin praktyczny. Wszyscy instruktorzy, z którymi mamy kontakt, zdecydowanie zalecają zaznajomienie się z kodeksem w trakcie nauki jazdy.

Wiele ważnych informacji zdobędą także ci, którzy już mają prawo jazdy – wszyscy kierowcy zapewne ze zdziwieniem dowiedzą się, że nie mają obowiązku włączania świateł mijania po zmroku, gdy jadą drogą z oświetleniem ulicznym, na której obowiązuje standardowe ograniczenie prędkości; rowerzyści przekonają się, że bezwzględnie nie mogą jeździć chodnikiem; zawodowi kierowcy samochodów ciężarowych lub autobusów poznają znaczenie pokaźnej liczby specjalnych oznaczeń, które na brytyjskich drogach regulują ruch takich pojazdów. Również piesi będą mogli poczuć się pewniej na drogach w kraju, gdzie są aż cztery typy przejść przez jezdnię dla nich przeznaczone – zebra, puffin, pelican i toucan.

Zachęcając do lektury kodeksu, chcemy zwrócić uwagę na najważniejszy powód, dla którego trzeba się z nim zaznajomić – jest nim bezpieczeństwo. Codziennie na drogach Wielkiej Brytanii ginie średnio 9 osób, a około 80 odnosi poważne obrażenia. Mamy nadzieję, że książka, którą masz okazje tutaj nabyć, pomoże Ci uniknąć stania się częścią tej smutnej statystyki.

Bardzo często nie uświadamiamy sobie, że niezależnie od tego, czy poruszamy się pieszo, rowerem czy samochodem, każdy z nas jest uczestnikiem ruchu drogowego, zatem każdy powinien wiedzieć, co to w praktyce oznacza. Wiedza ta jest podstawowym warunkiem naszego bezpieczeństwa.

KSIĄŻKA formatu A5, nad wydaniem której pracował sztab profesjonalistów. Objętość 184 strony. Okładka w miękkiej oprawie. Papier kreda. Bardzo praktyczna, mieści się w torebce lub większej kieszeni.

Kiedy kupisz nasze wydawnictwo i zapłacisz kartą za pomocą systemu Paypal, przelejesz pieniądze natychmiast i za kilka dni książka dotrze do Ciebie pocztą. Cały proces płatności trwa 2-3 minuty.

Promocyjna cena książki wraz kosztami przesyłki i VAT wynosi ₤ 20,00.

 

Załączone zdjęcia:

Oceń artykuł
(głosów: 3, średnia ocena: 1)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa