Reklama ogólnosieciowa

Archiwum wiadomości z miasta Exeter [zmień miasto]

Exeter -> Tramwaj w Exeter

Tramwaj w Exeter

2008-12-04 11:53:25

Wielkie otwarcie nastąpiło 4 kwietnia 1905 roku prowadzone przez ówczesnego burmistrza miasta z górnego pokładu pierwszego tramwaju elektrycznego w Exeter. Ta piękna uroczystość, na którą zgromadziły się tłumy odbyła się w bardzo dobrze znanym nam miejscu „GUILDHALL”.

Reklama ogólnosieciowa

Po latach bryczek i zaprzęgów konnych, zagościł czas elektrycznej komunikacji.. Nowoczesność docierała w takie miejsca jak St.Davids, Queen St, High St, Cowick St, Sidwell St, Pinhoe Road i Heavitree. Początkowym przystankiem było Queen St, który w chwili obecnej znany jako Central Exeter Train Station. Pojazdy kursowały pomimo pogody nawet zasp śniegu. Nie odbyło się również bez wypadków, ten pamiętny miał miejsce na Exe Bridge w 1917 roku. Prowadzący tramwaj nr 12 stracił kontrolę nad pojazdem z dużą prędkością suną z Fore St w kierunku mostu i tam właśnie przewrócił się . Zdarzenie to nie odniosło ofiar w ludziach za wyjątkiem jednej kobiety w stanie ciężkim. Co do reszty pasażerów, które podróżowały tym pojazdem doznały szoku i niewielkie obrażenia. Zdarzenie to uwiecznił fotograf Henry Wykes, który w godzinę po zdarzeniu wydrukował pocztówki i sprzedawał je w swojej pobliskiej pracowni. Tramwaje w Exeter zakończyły swoją karierę w 1931, maszyny na dalszą służbę trafiły do miast, Halifax i Plymount. Wiele innych informacji, a przede wszystkim fascynujących zdjęć można zobaczyć w książce „Exeter and Taunton Tramways” J.B.Perkin.

Zapraszamy do biblioteki centralnej.


Załączone zdjęcia:

Oceń artykuł
(głosów: 1, średnia ocena: 5)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa