Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Wielka Brytania -> Bankructwo sieci Woolworths

Bankructwo sieci Woolworths

2008-11-29 14:01:41

Czarny dzień brytyjskiego handlu - tak prasa ocenia wiadomości o bankructwie dwóch popularnych sieci: domów towarowych Woolworths oraz sklepów meblowych MFI-czytamy w wp.pl

Jak pisze w komentarzu "Independent", "Woolworths - symbol brytyjskiej ulicy handlowej - został 'zmasakrowany' przez brutalną rzeczywistość i rzucony na kolana przez globalny kryzys finansowy".

Reklama ogólnosieciowa

"Nie pomogła interwencja rządowa. Woolworths, sieć sklepów o prawie stuletniej tradycji, upadła pod ciężarem długów" - pisze "Daily Express" i dodaje, że około 30 tysięcy pracowników zatrudnionych w centrali i 800 sklepach otrzyma w piątek ostatnią wypłatę i nie wiadomo, co stanie się później.

"Daily Telegraph" zwraca uwagę, że upadek Woolworthsa pogorszy sytuację innych domów towarowych, które walczą o klienta w okresie przedświątecznym. "Syndyk masy upadłościowej, chcąc pozbyć się zapasów, drastycznie przeceni towary, czym obniży dochody konkurencji lub zmusi ją do wyprzedaży poniżej kosztów" - przewiduje brytyjski dziennik.

Z kolei "Guardian" informuje, że w sieci salonów meblowych MFI zwolnienia zaczną się od zaraz. Ograniczony personel zamkniętych sklepów będzie tylko realizował ostatnie zamówienia lub zwracał klientom wpłacone pieniądze.

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa