Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Polska -> Warszawa -koniec terminalu Etiuda

Warszawa -koniec terminalu Etiuda

2008-11-27 21:56:25

Warszawa, 26 listopada 2008 r. – P.P. „Porty Lotnicze” podjęło decyzję o likwidacji Terminalu Etiuda w Porcie Lotniczym im. F. Chopina w Warszawie i przeniesieniu od 1 kwietnia 2009 r. odpraw wszystkich pasażerów do Terminalu 1 i 2. Decyzja PPL oznacza zdecydowane podniesienie komfortu pasażerów korzystających dotychczas z Etiudy. Niestety pasażerowie za przeprowadzkę zapłacą 30 zł więcej za bilet lotniczy. Opłata dla pasażera kupującego bilet lotniczy wzrośnie z 30 do 60 zł.

Reklama ogólnosieciowa

Od 1 kwietnia 2009 r. wszyscy pasażerowie korzystający z Lotniska Chopina będą obsługiwani w przestronnym i wygodnym Terminalu 1 i 2. Duża przestrzeń T2 oraz liczba stanowisk check-in w obydwu halach odlotów (T1 i T2) umożliwia zaoferowanie wszystkim pasażerom, zarówno dzisiaj, jak również w przyszłości wysokiego komfortu obsługi.

„Etiuda była rozwiązaniem tymczasowym, stworzonym do obsługi szybko rosnącego ruchu, w czasie budowy Terminalu 2. Po otwarciu Terminalu 2, Etiuda nie jest już potrzebna. Komfort obsługi pasażerów w Etiudzie jest daleki od tego, który Lotnisko Chopina chce oferować wszystkim podróżującym drogą lotniczą z lub do Warszawy - niezależnie od wyboru linii lotniczej i kierunku podróży” - powiedział Michał Marzec, Naczelny Dyrektor P.P. Porty Lotnicze.


„Chcemy, żeby wszyscy pasażerowie byli obsługiwani w najwyższym komforcie. Naszym celem jest stałe podnoszenie jakości usług. Cztery tygodnie temu ogłosiliśmy plan działań inwestycyjnych i organizacyjnych mających na celu właśnie podnoszenie komfortu obsługi pasażerów na warszawskim lotnisku oraz zwiększanie jego przepustowości. Decyzja o likwidacji Etiudy jest kolejnym punktem tych działań. Wpłynie to zdecydowane na podniesienie komfortu obsługi pasażerów korzystających dzisiaj z Etiudy” - dodał Michał Marzec.

Termin przeniesienia odpraw pasażerów z Etiudy do Terminalu 1 i 2 został wyznaczony na początek sezonu Lato 2009, żeby przewoźnicy mogli poinformować pasażerów o nowym, wygodnym miejscu odpraw i zachęcić tym samym do korzystania z ich usług.

Od października 2007 r., ze względu na niewielką przestrzeń i stale rosnący ruch, Terminal Etiuda obsługuje jedynie odloty. Od tego czasu wszyscy pasażerowie przylatujący do Warszawy korzystają z hali przylotów Terminalu 1 i 2.W rejonie Terminalu Etiuda rozpoczną się, w niedługim czasie, prace związane z programem inwestycji i modernizacji infrastruktury Lotniska Chopina. P.P. Porty Lotnicze planuje w przyszłości rozbiórkę Terminalu Etiuda.

Oceń artykuł
(głosów: 2, średnia ocena: 4,5)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa