Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Wielka Brytania -> Zaplacisz za niesegregowanie smieci?

Zaplacisz za niesegregowanie smieci?

2008-11-26 14:01:45

 

Kontrowersyjny projekt pod nazwą Pay-as-you-throw może stanowić rozwiązanie dla problemu UK z górą śmieci produkowaną co roku przez gospodarwstwa domowe.

 

Od stycznia councile w całej anglii będą pilotować program edukacji ludzi na temat recyklingu i będą starały się ich przekonać do segregowania jak największej ilości odpadów, które mogą zostaćpowtórnie wykorzystane, zamiast je po prostu wyrzucać.

Projekt Pay-as-you-throw został na razie odłożony na półkę ale w sondarzach 79% mężczyzn i 70% kobiet wypowiada się, że ci którzy segregują śmieci powinni z tego względu odnosić korzyści finansowe.

Reklama ogólnosieciowa


Natomiast mniejsza ilość zgodziła się ze zdaniem, że powinni płacić więcej ci co więcej wyrzucają (odpowiednio 55% i 50%).

Sondę przeprowadził NOP na grupie 1000 osób i możliwe, że na jej podstawie projekt Pay-as-you-throw mógłby powrócić do łask.

Kilka poprzednich projektów wprowadzenia kontroli i opłat za ilość wyrzucanych śmieci kończyła się niepowodzeniem. I tak np. system wykorzystujący specjalne elektronicznie zmodyfikowane kubły chip-and-bin testowany w South Norfolk został szybko wycofany z powodu usterek technnicznych i związanych z tym opóźnien w wywozie śmieci.

Nie wiadomo kiedy i czy tego typu projekt wejdzie w życie. Niewątpliwie byłoby to bardziej sprawiedliwe gdybyśmy płacili tylko za to co wyrzucamy. Największy problem stanowi odpowiednie zorganizowanie systemu aby był odporny na usterki i próby oszustwa... Czy to możliwe? Pewnie dowiemy siękiedy nasz council postanowi przetestować najnowsze rozwiązanie...

Przemysław Kawski
infolinia.org

Oceń artykuł
(głosów: 2, średnia ocena: 2,5)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa