Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Sport -> FOTA rozpatrzy nowy format kwalifikacji

FOTA rozpatrzy nowy format kwalifikacji

2008-11-24 20:49:49

Stowarzyszenie Zespołów F1 (FOTA) na najbliższym swoim posiedzeniu, które odbędzie się 4 grudnia.

FOTA chce ożywić formułę kwalifikacji, która obecnie obejmuje trzy sesje, z których dwie pierwsze rozgrywane są systemem eliminacji.

Nowym pomysłem byłoby wpuszczenie wszystkich wozów na tor z taką samą ilością paliwa na pokładzie. Po każdym okrążeniu najwolniejszy kierowca odpadałby z rywalizacji.

Po 14 okrążeniach, kiedy na torze pozostałoby tylko 6 zawodników walczyliby oni o Pole Position wedle reguł obowiązujących podczas trzeciej sesji.
Ta szóstka mogłaby wymienić opony na nowe, jednakże nie mogłaby dotankowywać swojego auta.

Reklama ogólnosieciowaKolejną propozycją byłoby przyznanie dodatkowego punktu za uzyskanie Pole Position oraz ewentualna gratyfikacja pieniężna dla jego zdobywcy.

Jak twierdzi FOTA, dotychczasowy format kwalifikacji gdzie, w trzeciej części zespoły decydowały o ilości paliwa w baku bolidu, powodował że, bardzo często kierowca z najlżejszym wozem zdobywał pierwsze pole startowe.

Na spotkaniu FOTA zaprezentuje wszystkim zespołom swoją propozycję i jeśli dostanie ona od nich zielone światło, zostanie ona przedstawiona FIA do zatwierdzenia.

Nas zastanawia tylko fakt, na co kierowcy ten punkt za Pole Position skoro o mistrzostwie będą decydowały medale, a nie punkty? Może należałoby w tym celu wprowadzić medalik ewentualnie medalion dla najszybszego zawodnika?


źródło: Autosport

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa