Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Polska -> Strzały w pobliżu kolumny prezydenckiej

Strzały w pobliżu kolumny prezydenckiej

2008-11-24 18:32:13

Konwój samochodów z prezydentami Polski i Gruzji Lechem Kaczyńskim i Micheilem Saakaszwilim został w niedzielę po południu zatrzymany przy granicy z Osetią Południową. W pobliżu rozległy się strzały. Nikomu nic się nie stało.

Ambasada RP w Tbilisi przekazała gruzińskiemu MSZ notę dyplomatyczną w sprawie wczorajszego incydentu z udziałem prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Jak się udało nieoficjalnie ustalić wysłannikowi Informacyjne Agencji Radiowej, nota zawiera pytania dotyczące organizacji wizyty polskiego prezydenta w Gruzji.

Reklama ogólnosieciowaW związku ze strzałami w pobliżu kolumny pojazdów z prezydentami Polski i Gruzji biuro prasowe gruzińskiego prezydenta Micheila Saakaszwilego wydało oświadczenie, w którym podkreślono, że strzelano z kontrolowanego przez Rosjan posterunku.

W oświadczeniu zamieszczonym na stronie internetowej prezydenta Gruzji poinformowano, że strzelano "w pobliżu oczyszczonej etnicznie gruzińskiej enklawy Achałgori, która pozostaje pod rosyjską okupacją wbrew sześciopunktowemu porozumieniu" (chodzi o plan pokojowy wynegocjowany przez prezydentów Francji i Rosji).

 

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa