Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Wielka Brytania -> ,,Wracać, ale dokąd? Porozmawiajmy o konkretach’’

,,Wracać, ale dokąd? Porozmawiajmy o konkretach’’

2008-11-18 20:06:37

15-go listopada pod takim hasłem Stowarzyszenie Młodej Polonii  w Wielkiej Brytanii - ,,Poland Street’’  zainaugurowało  projekt  ,,12 Miast’’. Spotkanie  odbyło się w siedzibie Banku PKO BP  w Londynie .

Pretekstem do podjęcia tematu stała się dyskusja wokół tematu reemigracji  polonii  z Wielkiej Brytanii.  Nie bacząc na statystyczne wyliczenia skali procesu, ani tez nie czekając na spełnienie rządowych obietnic  wobec  zdeklarowanych do wyjazdu  organizacja ,,Poland Street’’ wzięła sobie za cel  odpowiedzieć na nurtujące pytania – czy warto wracać  do kraju? A jeśli warto to dokąd? 

 

Reklama ogólnosieciowa

Sobotnie spotkanie było zatem  wprowadzeniem do   serii spotkań pomiędzy Polonią w Wielkiej Brytanii a przedstawicielami 12 największych polskich miast , której  przebieg podzielony został na kolejne 12 miesięcy przyszłego roku. Stąd też skrótowa  nazwa przedsięwzięcia   . Zaangażowane są w nią: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Warszawa i Wrocław.

Kluczowym elementem spotkania była zorganizowana konferencja prasowa, w której udział wzięli przedstawiciele mediów, zaproszone  na tą okazję organizacje polonijne z Wielkiej Brytanii oraz współpracująca organizacja z Polski ,,Pokolenie 89’ ‘’.

Wśród  przybyłych z Polski   urzędników  miejskich  gościli reprezentanci : Katowic, Białegostoku, Gdańska, Poznania, Rzeszowa oraz Szczecina. Pilotażowe spotkanie posłużyło wypracowaniu kształtu oczekiwań obu stron  dialogu. Zebraniu  niezbędnych dla emigrantów  informacji  związanych z sytuacja społeczna, gospodarcza oraz polityczna  danego regionu z jednej strony, a sformułowaniu postulatów skierowanych do władz w kraju.

Podczas otwartego dyskursu polonia  udowodniła, iż nie chce być postrzegana z pozycji  roszczeniowej , lecz jako aktywny decydent mający realny wpływ na kształt  procesów zachodzącym jego kraju. Strona zaś delegatów z Polski zapewniła iż nie pozostaje głucha na apele rodaków i dysponuje pakietem lokalnych  rozwiązań , które to ułatwić mają powracającym znalezienie pracy, mieszkania, ulokowaniu kapitału czy pomocy w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej. Już na tym etapie pojawiły się pierwsze wskazówki odnośnie sektorów zatrudnieniowych   oraz plany inwestycyjno- administracyjne  atrakcyjne również  dla potencjalnych emigrantów.

Jako przedstawiciele młodej polonii mamy  głęboką nadzieję, iż możliwość  takiej konfrontacji to  doskonała droga przystąpienia do  głównej strategii projektu, który  od stycznia 2009 szczegółowo zadba o  każde  z 12-stu miast. Jako pierwszy  zaprezentowany zostanie  Szczecin , z przedstawicielami którego zostało już wyznaczone spotkanie na 11-go stycznia następnego roku.  Będzie to możliwość  spotkania się z władzami miasta, przedsiębiorcami, pracodawcami oraz wieloma innymi instytucjami i organizacjami stwarzającymi  możliwość  odpowiedzi na postawione w temacie pytanie.

Stowarzyszenie Poland Street chciałoby niezmiernie podziękować  wszystkim, którzy sprawili, iż nasza inicjatywa nabrała powagi  i stała się przyczynkiem w nawiązywaniu więzi tak w Wielkiej Brytanii jak i w naszym ojczystym kraju. Dziękujemy przede wszystkim przybyłym  gościom jak i gospodarzowi naszego przedsięwzięcia Bankowi PKP BP. 

Jeśli jesteś zainteresowana/-ny Projektem 12 miast, chcesz dowiedzieć się więcej o kampanii, być częścią grupy koordynacyjnej, nawiązać ciekawe kontakty w Polsce a może nawet spotkać swojego przyszłego pracodawcę wyślij swoje zgłoszenie na adres [email protected] lub zadzwoń na    07716013629.      

 

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa