Reklama ogólnosieciowa

Poradnik -> Edukacja -> Learn direct

Learn direct

2008-11-17 07:35:31

Jesteś wykształcony, masz fach, a mimo to pracujesz w fabryce? Brak ci odwagi i pomysłu na to, jak poprawić jakość swojej pracy w Wielkiej Brytanii? Może kontakt z Learndirect Advice Line okaże się pierwszym, ważnym krokiem ku zmianom?

Learndirect, największa w Wielkiej Brytanii linia telefoniczna, dzięki której można uzyskać informacje na temat wszelkich kursów, zarówno językowych jak i szkoleniowych otwiera się na Polaków. Na czym polega projekt Learndirect przygotowany dla Polaków w Wielkiej Brytanii? To nie jest zupełnie nowy projekt. 

Reklama ogólnosieciowa

Polska infolinia Learndirect ruszyła półtora roku temu. To też nie jest do końca tak, że jest to projekt kierowany specjalnie do Polaków. Wychodzimy naprzeciw potrzebom wszystkim ludziom zainteresowanym podnoszeniem lub uzupełnieniem swoich kwalifikacji. W związku z tym, że tak liczna grupa Polaków chce w Wielkiej Brytanii dokształcić się, pojawiła się potrzeba stworzenia polskiej linii Learndirect z polskimi doradcami. To jedna z wielu linii dla mniejszości narodowych.

Można dzwonić i rozmawiać po polsku, to wielkie ułatwienie. Czego powinna spodziewać się osoba dzwoniąca?
Infolinia Learndirect to linia edukacyjna. Udzielamy informacji na temat wszelkich kursów dostępnych na terenie Wielkiej Brytanii. Począwszy od podstawowych kursów fryzjerskich, poprzez kursy języka angielskiego, na hydraulika, elektryka, a kończąc na kursach uniwersyteckich. Dla naszych klientów wyszukujemy kursy, które odpowiadają ich potrzebom i zainteresowaniom. Kursy dostosowujemy do poziomu ich wymagań i wykształcenia. Udzielamy również porad w zakresie kariery zawodowej.


Domyślam się, że osoby, które do Pani dzwonią, już mają jakieś wykształcenie przywiezione z Polski.
Bardzo często. Wielu naszych polskich klientów posiada już kwalifikacje. Chcąc pracować w swoim zawodzie w Anglii często jednak nie wiedzą jak to zrobić. Wiadomo, wszędzie są inne procedury, różne systemy edukacyjne, nie wszystkie dyplomy i kwalifikacje z Polski są uznawane. Czasami trzeba nostryfikować dyplom, czasami trzeba uzupełnić swoją edukację o dodatkowe kursy dokształcające. Tego rodzaju informacji również udziela Learndirect.


Jak zatem będzie wyglądał pierwszy kontakt osoby pragnącej podwyższyć swoje kwalifikacje z polskim doradcą Learndirect?
Podczas pierwszej części rozmowy telefonicznej staramy się jak najwięcej dowiedzieć o potrzebach i wcześniejszej edukacji naszego rozmówcy. To ułatwia nam znalezienie odpowiedniego kursu.


A w jakich dziedzinach Polacy najchętniej się dokształcają?
Ludzie dzwonią w bardzo różnych sprawach. Począwszy od kursów języka angielskiego, które chyba są najpopularniejsze, poprzez kursy na hydraulika, fryzjerkę, komputerowe itd.


Wiem, że wielu Polaków przyjeżdża do Wielkiej Brytanii już z konkretnym zawodem. Problemem jest jednak brak znajomości języka angielskiego.
To nie powinien być problem. W tym momencie jest mnóstwo kursów języka angielskiego, które zawsze staramy się dopasować do wymagań i poziomu znajomości języka angielskiego danej osoby. Ludzie świetnie zdają sobie sprawę, że bez znajomości języka na komunikatywnym poziomie, raczej nie mogą liczyć na spektakularną karierę na Wyspach.


Wszelkie porady Learndirect są nieodpłatne. Czy kursy, na które kierujecie ludzi też są za darmo, czy już trzeba za nie płacić?
Część kursów jest płatna, część nie. Staramy się wybierać najlepsze kursy dla naszych klientów. Nie promujemy żadnej szkoły czy instytucji.


A co w przypadku, kiedy okaże się, że kurs jest zbyt drogi i przekracza budżet osoby zainteresowanej?
Niektóre osoby kwalifikują się do pomocy finansowej. Wpływa na to szereg czynników. W Learndirect mamy również wykwalifikowanych doradców, którzy mogą udzielić porad na temat dofinansowania.


W jakich dziedzinach najlepiej się dokształcać? Czy są kursy, które gwarantują pracę i pewne pieniądze po ich ukończeniu?
Bardzo popularna jest hydraulika i elektryka. Dużo ludzi dzwoni do nas, aby dokształcić się w tych dziedzinach, a niektórzy wiedząc, że to dobry zawód decydują się na naukę tego fachu dopiero w Wielkiej Brytanii. Dla osób, które jeszcze nie wiedzą, w jakiej dziedzinie chciałyby się edukować, oferujemy pomoc wyspecjalizowanych doradców, którzy naprowadzą na najlepszą ścieżkę edukacyjną.


JAK LEARNDIRECT MOŻE CI POMÓC W OTWARCIU SIĘ NA SUKCES?
Learndirect Advice Line udziela nieodpłatnych informacji i porad potrzebnych do podjęcia nauki i rozwijania umiejętności. Doradza podjęcie kursów z najróżniejszych dziedzin: od nauki języka angielskiego po szkolenia na nowe stanowisko pracy. Wyszkoleni doradcy nieodpłatnie udzielą po polsku lub angielsku wszelkich informacji i porad potrzebnych do podjęcia nauki oraz rozwijania umiejętności. Dzięki dostępowi do blisko miliona kursów w niemal każdej dziedzinie doradcy Learndirect znajdą właściwy kurs możliwie blisko twojego miejsca zamieszkania. Learndirect oferuje szkolenia niezbędne do zdobycia zatrudnienia jako pielęgniarka, opiekunka do dzieci, hydraulik, technik, a nawet szkolenia dotyczące otworzenia własnej firmy czy szkolenia mające na celu podniesienie umiejętności posługiwania się językiem angielskim.

Zadzwoń i skontaktuj się po polsku z doradcą Learndirect. Tel. 0800 093 1114

 

Z KATARZYNĄ PRYJDĄ, doradcą Learndirect rozmawia Joanna Biszewska.

Artykuł pochodzi z:
Cooltura

Oceń artykuł
(głosów: 8, średnia ocena: 3,4)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa