Reklama ogólnosieciowa

Infolinia.org -> Służba zdrowia -> NHS Direct Wales

NHS Direct Wales

2008-11-13 14:06:33

 1. » Czym jest NHS Direct Wales? (NHS Direct Walia)
 2. » Co robić, jeżeli nie mówię po angielsku?
 3. » Co dzieje się, kiedy dzwonisz do NHS Direct Wales?
 4. » Czy NHS Direct Wales jest usługą poufną?

1. Czym jest NHS Direct Wales? (NHS Direct Walia)

NHS Direct Wales jest usługa telefoniczna zapewniająca porady zdrowotne i informacje 24 godziny na dobę, pod numerem telefonu 0845 46 47 

Jeśli ty lub osoba z rodziny są chore, możesz zadzwonić NHS Direct Wales i rozmawiać z pielęgniarką, która pomoże ci rozwiązać twój problem.

Reklama ogólnosieciowa

Na przykład niektóre problemy są bardzo proste do leczenia w domu lub po zasięgnięciu porady farmaceuty. Jeśli problem jest bardziej poważny, może będziesz musical pójść do lekarza lub szpitala.

Jakikolwiek jest twój problem, personel NHS Direct Wales wysłucha opisu twoich objawów i udzieli porady co najlepiej zrobić. Jeśli problem jest bardzo poważny, połączą cię z karetką pogotowia.

Personel NHS Direct Wales może także łatwo i szybko udzielić ogólnej informacji o miejscowych placówkach i usługach zdrowotnych.

Na przykład, jeśli chcesz dowiedzieć się, które apteki są otwarte do późna lub gdzie możesz mięć udać się na wizytę do dentysty poza godzinami pracy, personel NHS Direct Wales będzie w stanie ci pomóc.

Jeśli potrzebujesz bardziej dogłębnej informacji na temat szczególnych dolegliwości zdrowotnych, które niepokoją ciebie lub członka rodziny, NHS Direct Wales może służyć pomocą i zapewnić informacji, której potrzebujesz.

NHS Direct Wales działa na terenie całej Walii. Rozmowy telefoniczne maja taryfę lokalna i dla bezpieczeństwa wszystkie rozmowy telefoniczne są nagrywane.

2. Co robić, jeżeli nie mówię po angielsku?

NHS Direct Wales może zapewnić zaufanych tłumaczy w wielu językach, włączając język polski, w kilka minut po twoim połączeniu na twoją prośbę.

Wystarczy, że po odebraniu twojego telefony powiesz "Polish". Poczekaj na linii aż zostaniesz połączony z polskim tłumaczem, który pomoże NHS Direct Wales udzielić ci informacji lub porady zdrowotnej.

3. Co dzieje się, kiedy dzwonisz do NHS Direct Wales?

Kiedy zadzwonisz do NHS Direct Wales pod numer telefonu 0845 46 47, będziesz poproszony/a o podanie podstawowych informacji o sobie i o wyjaśnienie dlaczego dzwonisz.

Jeśli potrzebujesz porady w sprawie problemów ze zdrowiem, bedziesz zapytany czy dzwonisz w swoim imieniu czy na rzecz drugiej osoby. Bądź przygotowany/a na wyjaśnienie:

 • Jakie są objawy, jaki maja one na ciebie / inna osobę wpływ i kiedy się one rozpoczęły. Zażywane lekarstwa
 • Obecne dolegliwości zdrowotne (na przykład cukrzyca, dusznica)
 • Cokolwiek innego co może być związane z problemem zdrowotnym.

4. Czy NHS Direct Wales jest usługą poufną?

Tak, informacja jakiej dostarczysz jest zabezpieczona i chroniona.

Jeśli personel NHS Direct Wales myśli ze byłoby to pomocne aby przekazać informacje o tobie do innego pracownika medycznego, na przyklap do twojego lekarza, najpierw zapyta cię o pozwolenie. Dla zapewnienia bezpieczeństwa pacjentów, wszystkie rozmowy telefoniczne są nagrywane.

Portal internetowy NHS Direct Wales zapewnia informacje w sprawach zdrowia pod adresem: www.nhsdirect.wales.nhs.uk

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

 • Umieść na NK
 • Wykop to
 • Umieść na Flakerze
 • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa