Reklama ogólnosieciowa

Poradnik -> Prawo -> Informacje podstawowe

Informacje podstawowe

2008-11-12 18:45:21

Informacje zawarte w dziale "Obywatelstwo brytyjskie" są skróconym tłumaczeniem informacji zawartych na stronach Home Office z dnia 1 lipca 2004 roku. Pewne fragmenty oryginalnego tekstu zostały usunięte jako nieistotne dla większości Polaków. Tłumaczenie przedstawione tutaj nie powinno być traktowane jako obowiązujące przepisy - jest tutaj zamieszczone tylko i wyłącznie w celach ogólno-informacyjnych dla Polaków, którzy nie władają biegle językiem angielskim. Szczegółowych i aktualnych informacji i przepisów należy szukac na stronach internetowych Home Office w dziale Immigration & Nationality.

Sprawy dotyczące statusu dziecka urodzonego w Wielkiej Brytanii i jego rodziców, jak również otrzymania obywatelstwa brytyjskiego są opisane w artykule "" w:

  • punkcie 5,
  • punkcie 6,
  • punkcie 10

Reklama ogólnosieciowa

(Uwaga: Obecnie pełna nazwa Wielkiej Brytanii brzmi: Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, dalej w tekście nazywana również jako Zjednoczone Królestwo.)

Ustawa o narodowości brytyjskiej (The British Nationality Act 1981) weszła w życie 1 stycznia 1983 i zastąpiła wszystkie poprzednie przepisy dotyczące narodowości brytyjskiej. Ustawa ta zastąpiła obywatelstwo Zjednoczonego Królestwa i Kolonii trzema oddzielnymi obywatelstwami:

  1. obywatelstwo brytyjskie, dla osób blisko związanych z Wielką Brytanią, Channel Island oraz Isle of Man;
  2. obywatelstwo Brytyjskich Terytoriów Zależnych, dla osób związanych z tymi terytoriami (Nota 3)
  3. obywatelstwo Brytyjskich Terytoriów Autonomicznych, dla osób nie zaliczających się do żadnej z powyższych dwóch opcji.

Informacje zawarte w tym artykule wyjaśniają sytuację jaka powstała po wprowadzeniu w życie aktu z 1981 roku, jak również pewne zmiany wprowadzone w roku 2002 przez ustawę o brytyjskich terytoriach autonomicznych.

Oceń artykuł
(głosów: 6, średnia ocena: 1,7)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa