Reklama ogólnosieciowa

Poradnik -> Zasiłki -> Income Based Jobseeker`s Allowance i Income Support

Income Based Jobseeker`s Allowance i Income Support

2008-11-12 11:27:01

Są to tygodniowe płatności dla osób które nie pracują i nie maja wystarczająco pieniędzy na życie. Jeżeli dochód twojej rodziny spadnie poniżej ustalonego poziomu, benefit pomoże go podnieść. To oznacza, ze możesz kwalifikować się aby otrzymać Income Support nawet gdy już otrzymujesz Statutory Maternity Pay, Maternity Allowance, Incapacity Benefit albo jakiś dochód z pracy na część etatu.
   
Możesz pobierać income based Job Seekers Allowance jeśli masz 18 lat, lub więcej i aktywnie szukasz pracy. Zazwyczaj móglłyś pobierać ten benefit jeśli żyjesz ze swoim partnerem i jesteście oboje albo bezrobotni, albo pracujecie na część etatu. Powinieneś go otrzymać również jeżeli jesteś singlem bez pracy, a twoje dziecko jeszcze się nie urodziło.
Jeżeli masz 16-17 lat i jesteś w ciąży to możesz być uprawniony do pobierania zasiłku przed urodzeniem dziecka.
Możesz otrzymać Income Support jeśli masz 16 lat lub więcej i nie możesz sobie pozwolić na to, by pracować, na przykład ponieważ jesteś samotnym rodzicem albo jesteś w 29 tygodniu ciąży lub wyżej. Możesz rownież otrzymać Income Support jeśsli jesteś osobą samotną w ciąży i nie jesteś w stanie pracować.

Reklama ogólnosieciowa

Nie możesz pobierać Income-Based Job Seekers Allowance jeżeli masz partnera, który żyje z Tobą i pracuje więcej niż 24 godziny tygodniowo, lub jeżeli masz oszczędności większe niż £16.000.

Wysokość świadczeń jest uzależniona od wielkości twojej rodziny i od Twoich dochodów. Jeżeli masz mniej niż 25 lat lub jeśli posiadasz więcej niż £6.000 oszczędności, możesz otrzymać niższe świadczenia. Jeśli pobierasz świadczenia w okresie ciąży, powinnaś powiadomić Jobcentre Plus niezwłocznie o urodzeniu dziecka – twój benefit może zostać podniesiony.

Żeby pobierać Income – Based Job Seekers Allowance przed narodzeniem się dziecka, ty i twój partner musicie osobiście udać się do Jobcentre Plus (jeżeli mieszkasz daleko od Jobcentre, być może jest możliwe załatwienie sprawy za pośrednictwem poczty). Po narodzinach dziecka, nie ma już konieczności podpisywania się na liście. Twój partner może kontynuować staranie się o benefit dla ciebie i twojego dziecka).

Aby otrzymać Income Support wypełnij formularz A1 który możesz otrzymać w Jobcentre Plus, lub na poczcie. Benefit jest wypłacany bezpośrednio do banku, za pośrednictwem systemu Giro lub na poczcie. Jeżeli pobierasz Income – Based Job Seekers Allowance, będziesz musiał podpisywać się w Jobcentre w określonym terminie, aby potwierdzić swoją gotowość do podjęcia pracy – nie ma takiego obowiązku jeżeli pobierasz Income Support.

Jeśli pobierasz Income Support, Job Seekers Allowance lub Pension Credit, możesz otrzymać również inne benefity, jak na przykład £500 Sure Start Maternity Grant, pomoc związana z podróżowaniem do szpitala, Housing Benefit, Council Tax Benefit. Możesz otrzymać pomoc w spłacaniu mortgage interest payments. Możesz otrzymać pomoc z Welfare Food Scheme lub Healthy Start jeżeli pobierasz Income Support, Job Seekers Allowance lub Child Tax Credit przy rocznym dochodzie rodziny £14.155 lub mniej (2006/2007)

Dawid Wawrzyniak
Infolinia.org - Najlepszy serwis dla Polonii

Oceń artykuł
(głosów: 14, średnia ocena: 4,6)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (2)
czy mogl by mi pan pomoc. dzwonilam o income support 5 stycznia 2012. i do tego czasu nie otrzymalam decyzji jestem w ciazy w 33 tyg. i samotna odmowiono mi rowniez tych pieniedzy na dziecko bo powiedzieli ze nie pobieram zadnego benefitu. jak dlugo trezeba czekac i co mam z tym zrobic prosze o odpowiedz.
  • 2012-01-30 14:33
  • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0
[email protected] napisał(a):
czy mogl by mi pan pomoc. dzwonilam o income support 5 stycznia 2012. i do tego czasu nie otrzymalam decyzji jestem w ciazy w 33 tyg. i samotna odmowiono mi rowniez tych pieniedzy na dziecko bo powiedzieli ze nie pobieram zadnego benefitu. jak dlugo trezeba czekac i co mam z tym zrobic prosze o odpowiedz.

Proszę udać się z tymi problemami do najbliższego Citizen Advice Bureau.
Najlepsze rozwiązanie, oni pomogą od ręki.
  • 2012-02-13 08:57
  • Cytowanie selektywne Cytuj całego posta
Poparcie: 0

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa