Reklama ogólnosieciowa

Poradnik -> Zasiłki -> Chory albo niepełnosprawny?

Chory albo niepełnosprawny?

2008-11-12 10:05:35

Należy pamiętać, że są to tylko wskazówki, bo to o jakie zasiłki można się starać zależy tylko i wyłącznie od sytuacji osobistej. Polecamy zawsze dodatkowo pytać się np. w Jobcentre Plus.

Jeżeli jesteś pracownikiem firmy lub organizacji i nie jesteś w stanie pracować z powodu choroby lub jakiegoś uszkodzenia ciała wtedy możesz starać się o Statutory Sick Pay.

Jeżeli jesteś bezrobotnym lub pracujesz na swoje własne konto (self-employed), lub jesteś chory przez więcej niż 28 tygodni. Wtedy możesz starać się o Incapacity Benefit.

Jeżeli z jakiegokolwiek powodu nie możesz starać się o Statutory Sick Pay lub Incapacity Benefit, wtedy możesz ubiegać się o Income support.

Reklama ogólnosieciowa

Jeżeli potrzebujesz pomocy do opieki nad tobą podczas choroby lub z powodu twojej niepełnosprawności, wtedy możesz ubiegać się o Care Component, lub mobility component z zasiłku Disability Living Allowance.

Możesz także starać się o ten zasiłek jeżeli opiekujesz się dzieckiem, które ma do 16 lat i które jest niepełnosprawne fizycznie lub umysłowo. Więcej informacji o Disability Living Allowance dla dzieci poniżej 16 roku życia tutaj.

Jeżeli pracujesz więcej niż 16 godzin tygodniowo jesteś uprawniony do Working Tax Credit.

Powinieneś także złożyć wniosek o Housing Benefit jeżeli potrzebujesz pomocy w płaceniu czynszu. Gdy potrzebujesz pomocy przy spłacie kredytu hipotecznego wtedy powinieneś ubiegać się o Income Support lub Income-based Job Seekers Allowance.

Możesz starać się również o pomoc w płaceniu części lub nawet całości Council Taxu przez aplikowanie o Council Tax Benefit.

Oprócz powyższych może przysługiwać tobie:

  • darmowe leki
  • darmowa opieka dentystyczna
  • darmowe sprawdzanie wzroku
  • bony na okulary lub szkła kontaktowe

Możesz być także uprawniony do zwrotu kosztów na dojazd z i do szpitala w trakcie leczenia Travel Cost.

Dawid Wawrzyniak
Infolinia.org - Najlepszy serwis dla Polonii

Oceń artykuł
(głosów: 6, średnia ocena: 4)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Write captcha code*

Username:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa