Reklama ogólnosieciowa

Archiwum wiadomości z miasta Derby [zmień miasto]

Derby -> Wspieramy budowę Polskiego Pomnika!

Wspieramy budowę Polskiego Pomnika!

2008-11-11 22:32:37

For Your Freedom and Ours!

Arboretum Pamięci Narodowej jest miejscem wyjątkowym, usytuowanym w pobliżu Litchfield, Staffordshire w Wielkiej Brytanii. Miejsce położone na ponad 150 hektarach lasów i już istniejących pomników wzniesionych dla upamiętnienia i uczczenia tych, którzy oddali swoje życie za wolność, prawdę i własny kraj. To wyjątkowy monument historyczny, nazwany "oazą spokoju, kontemplacji i nadziei na przyszłość".

Reklama ogólnosieciowa

Przyszedł czas na upamiętnienie i oddanie hołdu Naszym Rodakom poległym za wolność w czasie II wojny światowej. Historia powinna uczyć pokory, naszą historią jest Wolna Polska, w której przyszło nam młodemu pokoleniu w zaszczycie urodzić się i trwale chlubić bohaterskie czyny Naszych Rodaków poległych w walce za naszą i sojuszników ojczyznę.

Dzięki inicjatywie wielu polskich środowisk kulturalno-społecznych działających zarówno w kraju jak i na emigracji powstał wspaniały projekt zbudowania pomnika właśnie w Arboretum Pamięci Narodowej. Należy wspomnieć, iż będzie to taki pierwszy pomnik ku czci Polskich Sił Zbrojnych na jego terenie w UK. Z informacji, które udało nam się uzyskać koszt takiego przedsięwzięcia kosztować ma około 200 tys. funtów. Dzięki staraniom polskich środowisk pozostało do zebrania zaledwie ok. 40 tys. funtów.

Stowarzyszenie Polonia Nottingham działające na terenie Nottingham przyłącza się z dumą do tak zacnego projektu. Apelujemy tym samym do Was wszystkich nasi Drodzy Rodacy - każdy funt z naszej strony będzie na wagę złota, a cel myślę nie wymaga żadnych komentarzy.

Wszelkie informacje o projekcie pomnika oraz o jego twórcy dowiecie się klikając na poniższy link:

http://www.polishforcesmemorial.com/

 


  • Sonda
Czy wspomożesz budowę pomnika?
Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa