Reklama ogólnosieciowa

Poradnik -> Służba zdrowia -> Karta EHIC

Karta EHIC

2008-11-11 15:48:59

Pracujesz w Anglii i wybierasz się na urlop do Polski lub innego kraju Unii? Nie zapomnij zabrać ze sobą karty EHIC. European Health Insurance Card. czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, jest dokumentem upoważniającym do bezpłatnego (lub częściowo płatnego) leczenia podczas wizyty w krajach europejskich. EHIC zapewnia również kontynuację bezpłatnego leczenia w przypadku chorób przewlekłych.

Posiadanie tej karty zapewnia niezbędną opiekę także dla matek i kobiet ciężarnych w momencie, kiedy są poza granicami Wielkiej Brytanii. Najszybszą drogą do uzyskania karty jest wypełnienie aplikacji na stronie www.dh.gov.uk/travellers. Otrzymasz ją w ciągu siedmiu dni. Aplikować można także dzwoniąc pod nr 08456062030 (EHIC Applications). Wtedy kartę dostaniesz w ciągu 10 dni. Można również użyć formularzy dostępnych w urzędach pocztowych, jednak w tym przypadku czas oczekiwania wydłuża się do ok. trzech tygodni.

Reklama ogólnosieciowa

 

Artykuł pochodzi z:
„Praca i życie za granicą”

Oceń artykuł
(głosów: 8, średnia ocena: 4,5)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa