Reklama ogólnosieciowa

Poradnik -> Mama na wyspie -> Co robić w nagłym przypadku?

Co robić w nagłym przypadku?

2008-11-11 13:54:51

Jeśli skręciłes nogę, zraniłeś się lub zostałes pogryziony, powinieneś się zgłosić do Minor Injuries Unit, czyli oddziału drobnych urazów. Uzyskasz tam szybszą pomoc niż na pogotowiu od wykwalifikowanej i doświadczonej pielęgniarki. Minor Injuries Units zajmują sie skaleczeniami, otarciami, zranieniami, skręceniami i nadwyrężeniami, pęknięciami i prostymi złamaniami, pogryzieniami i ukąszeniami, zakażeniami ran i niewielkimi ranami głowy oraz drobnymi infekcjami oczu.

Reklama ogólnosieciowa

Jeśli przydarzy ci się poważniejszy wypadek, zadzwoń pod numer 999 i wezwij karetkę lub zgłoś się do Accident & Emergency (Wypadki i nagłe przypadki). Nagły przypadek oznacza: utratę przytomności, dużą utratę krwi, podejrzenie złamania, uporczywy ból w klatce piersiowej trwajacy dłuzej niz 15 minut, trudnosci w oddychaniu oraz przedawkowanie lub zatrucie lekami lub innymi środkami. Nie zgłaszaj sie do A&E i nie wzywaj karetki bez realnej potrzeby. Nie zostaniesz obciażony żadnymi kosztami za „nieuzasadnione wezwanie", ale może ktoś kto bardziej potrzebuje pomocy, otrzyma ja za późno. Adres najbliższego twojemu miejscu zamieszkania A&E znajdziesz na stronie internetowej: www.nhs.uk. Wzywając pomoc dla dziecka, zawsze zaznacz to w rozmowie. Ambulans będzie specjalnie przystosowany do obsługi i przewozu małego pacjenta.

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Write captcha code*

Username:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa