Reklama ogólnosieciowa

Poradnik -> Samochód w UK -> Ubezpieczenie a odbiór samochodu

Ubezpieczenie a odbiór samochodu

2008-11-11 10:52:16

W przyszłym tygodniu kupuję samochód, ale żeby go odebrać, muszę jechać do Luton. Czy muszę wykupić ubezpieczenie zanim wsiądę za kółko, czy mogę prowadzić ten samochód na polisie byłego właściciela?

Zasady ubezpieczeń samochodowych w Wielkiej Brytanii różnią się w sposób znaczny od ubezpieczeń w Polsce. W UK osoba, której nazwisko nie widnieje na polisie nie może prowadzić samochodu, chyba że polisa wyraźnie zezwala na prowadzenie danego samochodu przez jakąkolwiek osobę powyżej określonego roku życia. Z reguły ubezpieczenia takie są nieco droższe i raczej przeznaczone są dla firm. w których może się zdarzyć, że jeden samochód prowadzi kilka osób. Jeśli więc chcemy przywieźć właśnie kupiony samochód do miejsca w którym mieszkamy, powinniśmy sami wykupić ubezpieczenie. W 99 proc. przypadków osoba, od której kupujemy samochód nie pozwoli nam prowadzić na własnej polisie. Przyczyna jest prosta - w razie wypadku nie jesteśmy ubezpieczeni, a dodanie kierowcy do ubezpieczenia w większości przypadków wiąże się z wyższym kosztem ubezpieczenia.

Reklama ogólnosieciowa


Wojciech Olejniczak
A-Plan Insurance

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa