Reklama ogólnosieciowa

Poradnik -> Samochód w UK -> Kupno samochodu

Kupno samochodu

2008-11-11 10:41:01

Samochód można kupić na dwa sposoby: albo z salonu (nowy lub używany), alby też od osoby prywatnej. W tym pierwszym przypadku procedura jest niemal automatyczna - wystarczy wpłacić wymaganą kwotę (lub przedstawić dokumenty kredytowe), a salon samochodowy zajmie się resztą.
Kupno samochodu od osoby prywatnej wiąże się z wypełnieniem różnych dokumentów. Najważniejszym jest V5 - jest to dowód rejestracyjny wozu. Dokument ten jest wówczas rozcinany na pół: część pierwsza jest wysyłana do DVLA (brytyjski urząd odpowiedzialny za prawa jazdy i dokumenty rejestracyjne), część druga (odcinek V5C) służy nowemu posiadaczowi jako tymczasowy dowód rejestracyjny do czasu, kiedy DVLA przyśle nowy dowód rejestracyjny.

Jak znaleźć odpowiedni samochód

Wybór odpowiedniego samochodu wiąże się z rozważeniem wielu czynników: oczywiście cena samego auta, cena ubezpieczenia, zużycie paliwa, itd. Pewne informacje na ten temat możzna znaleźć np. w Parkers Guide.

Reklama ogólnosieciowa

Salony samochodowe (Car Trade Centres)
Salony reklamują się najczęściej w takich gazetach jak np. Autoexchange, które są nieodpłatnie dostępne np. w dużych supermarketach (Tesco), jak równiez w internecie: www.autoexchange.co.uk. Można się więc stosunkowo łatwo zorientować w cenach.

Bez względu na to, gdzie kupujemy samochód ZAWSZE należy go dokladnie sprawdzić. Należy znać historię samochodu (np. czy byl stuknięty), ilu miał właścicieli, czy był serwisowany regularnie (czyli co 10-15 tys. mil), czy przeszedł badania techniczne (tzw. MOT), itd. Normalnym jest, że niektórzy ludzie będą próbować ukryć ewentualne usterki, dlatego też dobrze jest przetestować auto na różne sposoby podane np. w: www.parkers.co.uk.

Zapłate za samochód najlepiej zrealizować czekiem lub przelewem bankowym (należy unikać gotówki, a jeśli już, to należy wymagać pokwitowanie za każdą wpłaconą sumę). Aby zrealizować przelew najlepiej jest pójść do banku wraz ze sprzedawcą i dokonać tego przy nim.

Oceń artykuł
(głosów: 11, średnia ocena: 3,5)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa