Reklama ogólnosieciowa

Poradnik -> Zasiłki -> Child Benefit

Child Benefit

2008-11-10 22:31:13

CHILD BENEFIT - przysługuje osobom wychowującym dzieci, które nie przekroczyły 16 roku życia lub przekroczyły ale nadal kontynuują edukację. Nie jest zależny od naszych dochodów ani oszczędności. Jego wysokość wynosi £17.45 dla pierwszego dziecka i £11.40 dla każdego następnego.

Kiedy przysługuje Child Benefit?

Zasiłek ten przysługuje tylko w momencie rozpoczęcia legalnej pracy w Wielkiej Brytanii. W przypadku osób pracujących na etacie konieczna jest rejestracja pracownicza w Home Office, tzw. certyfikat WRS. W przypadku osob samozatrudnionych ( tzw. SELF-EMPLOYED) konieczna jest rejestracja w Urzędzie Podatkowym (HM Revenue & Customs).

Reklama ogólnosieciowa

Kto ma prawo ubiegać się o Child Benefit?

Child Benefit może ubiegać się każda osoba, która ma dziecko, nie musi to być rodzina. Wystarczy, jeśli jedno z rodziców pracuje legalnie w Anglii. Dziecko może przebywać w Polsce. Wtedy jednak rodzice (lub rodzic) muszą udowodnić w przypadku potencjalnych zapytań urzędu, który przyznaje zasiłki, że finansują życie dziecka.

Nie można też pobierać w tym samym czasie zasiłku rodzinnego w Polsce. W takim wypadku trzeba wypełnić dodatkowy wniosek. Zasiłek można pobierać tylko w jednym kraju Unii Europejskiej, zwykle tam, gdzie się deklaruje zamiar stałego pobytu. Warto wiedzieć, że świadczenie to jest niezależne od dochodów.

Jakie dokumenty są wymagane podczas ubiegania się o zasiłek Child Benefit?
  1. Akt urodzenia dziecka (Birth Certificate). Akt nie musi być przetłumaczony na język angielski.
  2. Jeśli dziecko jest adoptowane, potrzebny jest certyfikat adopcyjny.
WAŻNE! Wymagane są tylko oryginały, a nie kopie dokumentów! Dodatkowo:
  1. Konieczne jest posiadanie National Insurance Number (Numer Identyfikacji Podatkowej).
  2. Konieczne też jest potwierdzenie legalności zatrudnienia, w przypadku osób zatrudnionych na etacie jest to certyfikat WRS, czyli tzw. zezwolenie na pracę dla danego konkretnego pracodawcy. W przypadku osób prowadzących własną działalność gospodarczą, czyli tzw. SELF-EMPLOYED, musi być dokonana rejestracja w Urzędzie Podatkowym.
Ile dostaniesz?

Na najstarsze dziecko otrzymuje sie 18.10 funtów tygodniowo, a na każde następne 12,10 funtów tygodniowo. Można zdecydować się na wypłaty miesięczne. Stawka jest stała. Child Benefit przyznaje się tylko na jednego rodzica. Pieniądze sie dostaje, aż dziecko ukończy 19 lat, ale tylko wtedy, jeśli po 16-tym roku życia wciąż się uczy w pełnym wymiarze godzin. Pieniądze wypłaca Inland Revenue, czyli brytyjski urząd podatkowy. Pieniądze są wpłacane tylko i wyłącznie na konto bankowe, konieczne więc jest posiadanie konta w Wielkiej Brytanii.

Kiedy Child Benefit zostanie wstrzymany?

Child Benefit zostanie wstrzymany, kiedy nad dzieckiem opiekę przejmie jakaś instytucja społeczna, np. dom dziecka, a rodzice zostaną pozbawieni praw rodzicielskich. Zasiłlek jest wstrzymywany w razie opuszczenia Wielkiej Brytanii, o czym trzeba niezwłocznie poinformować Urząd Podatkowy.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Jeśli dziecko ma już kilka lat, a dopiero teraz zorientowaliscie sie o możliwosci ubiegania się o rodzinne w Anglii, można je dostać, ale tylko za trzy miesiące wstecz od dnia złożenia wniosku.- Osoba, która pobiera Child Benefit na dziecko i nie pracuje, ma zapewnione Home Responsibilities Protection (HRP). Oznacza to, że każdy pełny rok pobierania Child Benefit zaliczany jest do emerytury. To daje jej prawo do podstawowej emerytury brytyjskiej (State Retirement Pension).

Sara-Int Ltd

Artykuł pochodzi z:
Cooltura

Oceń artykuł
(głosów: 15, średnia ocena: 4,5)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa