Reklama ogólnosieciowa

Poradnik -> Mama na wyspie -> Dziecko niepełnosprawne

Dziecko niepełnosprawne

2008-11-09 21:23:50

, fot. wheelchair
Każde dziecko jest ważne

W ramach programu Every Child Matters szkoły są dostosowywane do potrzeb dzieci na wózkach inwalidzkich, a rodzice uczestniczą w bezpłatnych szkoleniach i otrzymują pomoc finansową. Jeśli planujesz przeprowadzkę do Wielkiej Brytanii z dzieckiem specjalnej troski, sprawdź na jaką pomoc możesz liczyć.
W WIELKIEJ BRYTANII O TYM, KTÓRA ZE SZKÓŁ BĘDZIE NAJLEPSZA DLA DZIECKA Z OKREŚLONYMI POTRZEBAMI DECYDUJĄ LOKALNE WŁADZE OŚWIATOWE

Reklama ogólnosieciowa

Dziecko specjalnej troski może liczyć na Wyspach na pomoc socjalną, opiekę medyczną i specjalną opiekę w szkole. Zacznijmy od pomocy finansowej.

Typy świadczeń i postać zasiłków zależą od trzech warunków, stopnia niepełnosprawności czy upośledzenia dziecka, rodzaju opieki, jakiej wymaga, oraz oszczędności rodziny i wartości mienia stałego, będącego w jej posiadaniu. Należy zacząć od wypełnienia wniosku o przyznanie świadczenia zwanego Disability Living Allowance. Formularz można pobrać ze strony www.dwp.gov.uk. Następnie trzeba wysłać go do najbliższego Disability Benefits Centre lub do lokalnego Job Centre, które prześle ją do odpoewiedniego centrum. Lista Disability Benefits Centres znajduje się na końcu formularza. Jeśli potrzebujesz pomocy tłumacza, zwróć się do swojego biura councilu (urzędu miejskiego). Jego adres znajdziesz na stronie www.direct.gov.uk. Po wysłaniu wniosku możesz śledzić jego rozpatrywanie, dzwoniąc pod numer linii pomocy dla niepełnosprawnych: 0845 712 3456. Suma Disability Living Allowance zależy od trzech wspomnianych czynników i waha się pomiędzy 16,5 a 62,25 funta tygodniowo, a dla kwalifikujących się na drugi filar • między 16,25 a 43,45 funta. Świadczenie to jest bardzo ważne w całej procedurze opieki nad niepełnosprawnymi. Nadaje ono status niepełnosprawnego przed wszystkimi urzędami i otwiera drogę do starania się o dodatkową pomoc. Dzieciom pobierającym Disability Living Allowance należy się wyższa stawka Working Family Tax Credit i zniżka w Council Tax (podatku miejskim) płaconym przez rodzinę. Jeśli rodzic nie może pracować przez wzgląd na dziecko lub pracuje tylko na pół etatu, osiągając dochód netto w wysokości 84 funtów lub mniej na tydzień, przysługuje mu Carer's Allowance - dodatek opiekuńczy. Opłacanie dodatkowej opieki jest refundowane z Funduszu Wspierania Niezależności.

To nie wszystkie formy pomocy. Wiele innych zapewniają Social Security Council i fundacje dla niepełnosprawnych. Więcej informacji znajdziesz na stronie www.everychildmatters.gov.uk/socialcare/disabledchildren. Starania o właściwą opiekę medyczną należy zacząć od wizyty u lekarza pierwszego kontaktu w lokalnej przychodni. To on skieruje dziecko do odpowiednich specjalistów i pokieruje jego dalszym leczeniem. Wszystkie informacje o szkole dla dziecka specjalnej troski znajdziesz na stronie rządowego programu Every Child Matters: www.everychildmatters.gov.uk. Ubiegając się o miejsce w szkole dla dziecka specjalnej troski, należy wymienić w formularzu zgłoszeniowym wszystkie Special Educational Needs (specjalne wymagania edukacyjne). Lokalne władze oświatowe (Local Education Authorities) zdecydują, która ze szkół będzie najlepsza dla dziecka z określonymi potrzebami.

Magdalena Gignal

Artykuł pochodzi z:
„Praca i życie za granicą”

Oceń artykuł
(głosów: 7, średnia ocena: 3,7)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa