Reklama ogólnosieciowa

Poradnik -> Mieszkanie -> Przydatne informacje

Przydatne informacje

2008-11-06 23:48:12

Jeśli zmieniłeś ostatnio miejsce zamieszkania

W przypadku zmiany miejsca zamieszkania, należy nas powiadomić, abyśmy mogli przepisać licencję telewizyjną na nowy adres w celu zachowania ważnej licencji. Można zaktualizować swoje dane online lub dzwoniąc pod numer 0844 800 6728.

Jeśli masz 74 lata

Osoby, które mają obecnie 74 lata i skończą 75 zanim ważność kolejnej licencji telewizyjnej wygaśnie, mają możliwość zakupu licencji telewizyjnej krótkoterminowej (Short Term TV Licence). Za jej pomocą pokryte zostaną koszty domowej licencji do dnia 75. urodzin, od kiedy to osoba taka będzie uprawniona do darmowej licencji dla osób w wieku powyżej 75 lat (Over 75 TV Licence). Posiadając licencję krótkoterminową, wystarczy uiścić opłatę jedynie za miesiące pomiędzy datą wygaśnięcia obecnej licencji a datą urodzin. Aby złożyć wniosek, przygotuj swój numer ubezpieczenia i zadzwoń na numer 0844 800 6728. (Można go znaleźć na swoim wyciągu z banku, o ile emerytura przelewana jest na konto bankowe). W przypadku nieposiadania numeru ubezpieczenia, prosimy do nas zadzwonić, aby uzgodnić inny sposób okazania dowodu daty urodzenia.

Reklama ogólnosieciowa

 

Jeśli masz 75 lat lub więcej

Osoby w wieku co najmniej 75 lat uprawnione są do darmowej licencji telewizyjnej dla osób w wieku powyżej 75 lat (Over 75 TV Licence) pod swoim adresem, nawet jeśli mieszkają z młodszymi krewnymi lub przyjaciółmi. Osoby posiadające licencje krótkoterminową (Short Term TV Licence) automatycznie otrzymają darmową licencję od momentu kiedy skończą 75 lat. Jeśli tak się nie stanie, należy złożyć wniosek dzwoniąc pod numer 0844 800 6728, mając pod ręką numer ubezpieczenia (National Insurance). (Można go znaleźć na swoim wyciągu z banku, o ile emerytura przelewana jest na konto bankowe). W przypadku nieposiadania numeru ubezpieczenia, prosimy do nas zadzwonić, aby uzgodnić inny sposób okazania dowodu daty urodzenia.

Jeśli jesteś osobą niewidomą lub niedowidzącą

Osoby niewidome i niedowidzące, jak również osoby z nimi mieszkające, uprawnione są do 50% ulgi od kosztu swojej licencji telewizyjnej.

Aby ubiegać się o tę zniżkę, należy przedłożyć kopię dokumentu potwierdzającego status osoby niewidomej lub zaświadczenia o poważnym uszkodzeniu wzroku od lekarza okulisty. Prosimy wysłać kopię dokumentu wraz z numerem licencji telewizyjnej, numerem telefonu oraz czekiem z opłatą na adres TV Licensing Blind Concession Group, Bristol BS98 1TL.

Jeśli osoba niewidoma lub niedowidząca nie jest bieżącym właścicielem licencji dla danego adresu, należy w pierwszej kolejności przepisać licencję na jej nazwisko. Można tego dokonać dzwoniąc pod numer 0844 800 6728.

Jeśli nie korzystasz z telewizji

Osoby, które nie korzystają z telewizji, nie potrzebują licencji telewizyjnej. Należy nas jednak o tym poinformować, abyśmy mogli zaktualizować bazę danych. W celu złożenia oświadczenia, że nie korzysta się z telewizji, prosimy zadzwonić pod numer 0844 800 6728 lub napisać do nas na adres TV Licensing, Bristol BS98 1TL. Uprawniony urzędnik może złożyć we właściwym czasie wizytę osobie oświadczającej, aby potwierdzić oświadczenie.

Jeśli jesteś mieszkańcem Wysp Normandzkich lub Wyspy Man

Prosimy zwrócić uwagę na fakt, że na Wyspach Normandzkich i na Wyspie Man obowiązują odrębne warunki.

 • Na Wyspach Normandzkich oraz na Wyspie Man można zapłacić za licencję telewizyjną na poczcie. (W części lądowej terytorium Zjednoczonego Królestwa nie jest już możliwe uiszczanie opłat za licencję na poczcie).
 • Na Wyspach Normandzkich oraz na Wyspie Man nie jest dostępny program Cash Easy Entry.
 • Na wyspach Jersey, Guernsey oraz Sark nie jest dostępna opcja Polecenia zapłaty cokwartalnej (a jedynie comiesięcznej lub corocznej). Na Wyspie Man można płacić poprzez Polecenie zapłaty comiesięcznej, cokwartalnej lub corocznej.
 • Na Guernsey oraz na Wyspie Man, można złożyć wniosek o darmową licencję dla osób w wieku powyżej 75 lat (Over 75 TV Licence), jeśli ma się co najmniej 75 lat. Prosimy skontaktować się z DHSS (Department of Health and Social Security).
 • Na Guernsey można złożyć wniosek o darmową licencję dla osób w wieku powyżej 65 lat (Over 65 TV Licence), jeśli ma się co najmniej 65 lat i otrzymuje zasiłek państwowy. Prosimy skontaktować się z DHSS (Department of Health and Social Security).
 • Na Jersey można złożyć wniosek o darmową licencję dla osób w wieku powyżej 75 lat (Over 75 TV Licence), jeśli ma się co najmniej 75 lat i uzyskuje niskie przychody. Prosimy skontaktować się z Jersey Social Security Department pod numerem 445505.
 • Na Sark nie ma możliwości otrzymania darmowej licencji dla osób w wieku powyżej 75 lat (Over 75 TV Licence) ani licencji krótkoterminowej (Short Term TV Licence) dla osób w wieku 74 lat.

Więcej szczegółów można znaleźć tutaj lub dzwoniąc pod numer 0844 800 6728, pod którym można porozmawiać z osobą mówiącą w żądanym języku.

Pamiętaj:

 • Dzwoniąc lub pisząc do nas, w przypadku posiadania licencji telewizyjnej należy podać jej numer.
 • W celu kontroli jakości, przychodzące oraz wychodzące rozmowy telefoniczne z TV Licensing mogą być nadzorowane lub nagrywane dla celów szkoleniowych, aby umożliwić ciągłe ulepszanie standardów obsługi klienta.
 • Z podanych danych osobowych korzystać będzie wyłącznie TV Licensing Autohority (BBC) oraz współpracujący z nią dostawcy usług, w celu zarządzania systemem TV Licence, w tym wydawania licencji, pobierania opłat oraz egzekwowania ich. Dane te nie będą udostępnione żadnym osobom trzecim poza TV Licensing bez uprzedniej zgody klienta, chyba że w wypadku kiedy zobowiązuje do tego lub zezwala na to prawo. W razie jakichkolwiek pytań związanych z ochroną danych osobowych, prosimy kontaktować się z managerem ds. ochrony danych pod adresem TV Licensing, Bristol BS98 1TL.

źródło: www.tvlicensing.co.uk

Oceń artykuł
(głosów: 1, średnia ocena: 3)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

 • Umieść na NK
 • Wykop to
 • Umieść na Flakerze
 • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa