Reklama ogólnosieciowa

Poradnik -> Przepisy o zatrudnieniu i prawa pracownicze

Przepisy o zatrudnieniu i prawa pracownicze

2008-11-06 22:19:20

Chcemy, aby znaleźli Państwo pracę jak najszybciej, by mogli Państwo rozpocząć nowe życie w Szkocji. Jednak pewne przygotowania przed przyjazdem mogą ułatwić Państwu start. Omawiamy tu krótko jedynie podstawowe kwestie dotyczące poszukiwania pracy, prosimy jednak poświęcić trochę czasu i poszukać dalszych informacji i porad.

Przepisy o zatrudnieniu i prawa pracownicze
Obywatele polscy, w czasie pracy w Szkocji, podlegają Zarządzeniu o Rejestracji Pracowników (Worker Registration Scheme, WRS). W ciągu miesiąca od rozpoczęcia pracy należy zarejestrować się składając wypełniony formularz WRS, który można pobrać ze strony www.workingintheuk.gov.uk lub zadzwonić na infolinię pod numerem 08705 210224.

Reklama ogólnosieciowa

Potrzebne również będą:

  • zaświadczenie o zatrudnieniu wystawione przez pracodawcę
  • 2 zdjęcia do paszportu
  • paszport/dowód osobisty
  • wpłata w wysokości Ł70

Proszę pamiętać, że proces rejestracji potrwa od dwóch do czterech tygodni, więc przed wysłaniem oryginałów, należy zaopatrzyć się w kserokopie dowodów tożsamości. Więcej informacji o rejestracji pracowników (WRS) znajduje się w broszurce w języku polskim na stronie: naszego serwisu.

Po legalnym przepracowaniu dwunastu miesięcy bez przerwy w Wielkiej Brytanii, przysługują Państwu pełne prawa do osiedlania się.

Przed przyjazdem lub przyjęciem oferty pracy dobrze jest poznać podstawowe zasady funkcjonowania systemu zatrudnienia i podatków oraz prawa pracownicze.
Prawa te przysługują od pierwszego dnia wszystkim zatrudnionym, w tym również zatrudnionym przez pośredników

Prawa związkowe
Mogą Państwo zapisać się do związku zawodowego i nie muszą Państwo zgłaszać tego pracodawcy. Informacje na temat przystąpienia do związku zawodowego w Szkocji można znaleźć na stronie: www.stuc.org.uk

Po przyjeździe do Szkocji, najważniejsze informacje na temat wszystkich spraw związanych z pracą znaleźć można w sieci urzędów zatrudnienia, Ośrodkach Pracy (Job Centres): www.jobcentreplus.gov.uk. Na stronie tej znaleźć można adres najbliższego Ośrodka Pracy (Job Centre), a jego telefon na żółtych stronach książki telefonicznej

Pozostałe informacje są dostępne w naszym serwisie w dziale "PRACA"

Artykuł pochodzi z:
www.scotlandistheplace.com

Oceń artykuł
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa