Reklama ogólnosieciowa

Poradnik -> Komunikacja -> Wysyłanie poza granice UK: rodzaje i rozmiary przesyłek, opłaty

Wysyłanie poza granice UK: rodzaje i rozmiary przesyłek, opłaty

2008-11-06 19:00:24

Przesyłki zagraniczne można wysłać albo droga lądową albo lotniczą. Odpowiednią opcję należy wybrać w zależności od tego co chcemy wysłać i jak szybko ma to zostać doręczone.

Letters i postcards (listy i kartki pocztowe) mogą być wysłane tylko droga lotniczą.

Small Packets (małe paczki)
Jeśli chcemy wysłać prezenty, możemy to zrobić w tańszy sposób, jeśli napiszemy Small packet w lewym górnym rogu opakowania. Paczka taka może zawierać list towarzyszący. Jeśli jest to wymagane, należy również załączyć dokumenty celne. Maksymalna waga do 2kg.

Printed papers (materiały drukowane)
Wysyłanie książek, magazynów, gazet, broszur, itp., jest również objęte opłatą zniżkowa. Wystarczy wówczas oznaczyć taka paczkę napisem Printed papers w lewym górnym rogu. Maksymalna waga do 5kg.

Reklama ogólnosieciowa

Jeśli wysyłane rzeczy są cenne, wówczas przesyłkę typu Letter lub Small packet należy użyć w połączeniu z usługa Airsure lub International Signed For.

Jeśli chodzi o materiały do osób niewidomych, podobnie jak dla przesyłek w obrębie UK, również i przesyłki międzynarodowe są zwolnione z opłat. Maksymalna waga do 7kg - szczegółów należy dowiadywać się w lokalnym oddziale poczty.


Dozwolone rozmiary przesyłek:
Najlepiej zaglądnąć na strone Royal Mail, w celu sprawdzenia wymiarów. Można jednocześnie sprawdzić ile będzie nasz kosztować taka przesyłka.


Jak pilna jest przesyłka?
Jeśli przesyłka ma być dostarczona szybko najlepiej jest użyć Airmail. Czas doręczenia nie jest gwarantowany (ponieważ w rożnych krajach poczta działa różnie). Niemniej jednak oczekiwane czasy doręczenia podane są poniżej.


Airmail (poczta lotnicza) - 4 dni od daty wysłania

Surface mail (poczta naziemna) - 28 dni od daty wysłania


Cena przesyłki zagranicznej uzależniona jest od wielu czynników (waga, kształt, rodzaj, wartość kraj przeznaczenia). Z tego powodu nie zostaną tutaj podane nawet orientacyjne kwoty - o szczegóły należy pytać w lokalnych urzędach pocztowych. Aktualne cenniki znajdują się również na: Royal Mail

Oceń artykuł
(głosów: 3, średnia ocena: 3)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Write captcha code*

Username:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa