Reklama ogólnosieciowa

Poradnik -> Komunikacja -> Firmy kolejowe, rokłady jazdy

Firmy kolejowe, rokłady jazdy

2008-11-05 12:29:44

W Wielkiej Brytanii jest około 27 firm zajmujących się przewozem osób koleją, zobacz spis. Niektóre z nich (jak np. Virgin) obejmują swoim zasięgiem prawie całą Anglię, inne zaś (np. Gatwick Express) obsługują tylko wybraną lokalną trasę. Dla przeciętnego pasażera niewiele to zmienia, gdyż kupując bilet i tak nikt nigdy nie sprawdza z jaką firmą pojedzie. Może się to okazać ważne tylko, gdy kupujemy najtańszy bilet, gdyż trzeba wtedy podróżować wyznaczonym pociągiem o konkretnej godzinie, nawet jeżeli jest inny w tym samym czasie.

Generalnie sieć połączeń kolejowych w Wielkiej Brytanii jest bardzo dobra i można dojechać do wszystkich większych miast. Standard podróży jest wyższy niż w Polsce. Niestety wadą podróżowania koleją na dłuższych dystansach są raczej drogie bilety i ich bardzo zróżnicowane ceny. Rozkład jazdy można sprawdzić na internecie na stronie www.Qjump.co.uk albo pod numerem telefonu (po angielsku) +44(0)20 7278 5240.

Reklama ogólnosieciowa

Ciekawostką jest, że pełny rozkład jazdy pomiędzy dowolnymi stacjami w Wielkiej Brytanii (nawet w malutkich miasteczkach) można znaleźć na polskojęzycznej stronie internetowej Polskich Kolei Państwowych: Elektroniczny Rozkład Jazdy Pociągów.

Jeżeli do jakiegoś miejsca nie można dotrzeć pociągiem, podróż różnymi środkami lokomocji można zaplanować korzystając ze stron Traveline albo dzwoniąc pod numer 0870 608 2 608 w Wielkiej Brytanii.

Podróżujac koleją należy pamietać że pociągi bardzo często się spóźniają oraz mogą być odwołane w ostatniej chwili (nawet jeżeli siedzimy już w wagonie!). Planując przesiadkę zawsze lepiej jest zapewnić sobie minimum 15 minut, gdyż w innym przypadku reklamacja nie będzie uwzględniona. W razie jakichkolwiek problemów należy jak najszybciej składać reklamację na najbliższej stacji - są one załatwiane zazwyczaj bardzo szybko. Nierzadko można wtedy resztę podróży odbyć innym pociągiem, autobusem, lub nawet taksówką na koszt firmy która zawiniła spóźnienie. Warunkiem jest oczywiście domaganie się swoich praw natychmiast po zainstnieniu problemów.

Oceń artykuł
(głosów: 1, średnia ocena: 5)
Uwaga: Właściciele serwisu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za sposób w jaki są używane artykuły, bądź podejmowane decyzje na ich podstawie.

Jeżeli lubisz ten artykuł to pomóż nam go rozpowszechnić:

  • Umieść na NK
  • Wykop to
  • Umieść na Flakerze
  • Umieść na GG
Komentarze (0)

Artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Przepisz kod*

Nazwa użytkownika:*

Treść komentarza:*

angry Mr. Green not happy Wink Rolling Eyes Crying or Very sad Embarassed Razz Laughing n n n n n n n n

Reklama ogólnosieciowa