Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Las Smolenski niepolitycznie,czyli mobilizacja noworoczna
Autor Wiadomość
Jaremaa 
Niemowa


Dołączył: 20 Lis 2010
Posty: 1
Skąd: Oxford (Anglia)
  Wysłany: Pią Gru 31, 2010 2:53 am   Las Smolenski niepolitycznie,czyli mobilizacja noworoczna

Święta, święta i po świętach chciałoby się rzec, i leniwie pogapić w telewizor /komputer/ inne dowolne medium (niepotrzebne skreślić). Jednak Nowy Rok zbliża się wielkimi krokami, a wiadomo jak się wchodzi w nowy rok z takim leniem to i cały taki gnuśny już zostanie. W tym roku więc, jakby na przekór wszystkim słabościom, postanowiłem wziąć się w garść i w końcu napisać co nieco ( nie żebym się w jakiegoś wieszcza bawił albo co, bo na to raczej talentu dość Bozia mi nie dała) bo w końcu przecież komputer i Internet nie od tego są żeby się w kącie kurzyły, ale by robić z nich użytek.
Zawsze motywowały mnie wszelkiej maści akcje, wolontariat, i najróżniejsze rodzaje działań za tzw. friko, głównie dlatego, że trzeba mieć wolę, chęć i wiarę, przede wszystkim, by zrobić coś za darmo, a nawet do interesu dokładając. O ile powszechnie znana i lubiana WOŚP takiego wrażenia już na mnie nie robi, od momentu kiedy okazało się, że za darmola robią tam już tylko harcerze, a Jurek już taki wspaniałomyślny nie jest, postanowiłem poszukać innych motywatorów i przyjrzeć się inicjatywom spoza tzw. mainstreamu. Jako, że w GW i TVN nie gustuję, marsz „antyfaszystów”,cudzysłów celowy, Blumsztajna (taki redaktor z GW co to się faszystom nie kłaniał i rozdawał gwizdki, żeby nazistów wygwizdać) do mojego gustu nie trafił(jestem konserwatywnym człowiekiem, jakoś nie uważam manifestowania tradycyjnych polskich wartości za faszyzm, tym bardziej, że będąc krajem silnym w przeszłości potrafiliśmy bronić swoich interesów i być jednocześnie krajem nadzwyczaj liberalnym, dawno bo dawno ale jednak i nikt tego do faszyzmu nie porównywał) postanowiłem szukać dalej. Na szczęście poszukiwania nie trwały długo, jako że będąc od niedawna w miarę ogarniętym obserwatorem i czytelnikiem poniektórych portali internetowych znalazłem niezwykle ciekawą inicjatywę pewnej grupy blogerów z portalu http://www.salon24.pl . Inicjatywa ta na tyle przykuła moja uwagę, że nawiązałem nawet znajomość z kilkoma osobami zaangażowanymi w tą akcję. Oczywiście w tym momencie wiele osób pomyśli sobie „po co ty człowieku się tutaj spalasz o jakiś akcjach i to na dodatek w jakiejś Warszawie, przecież my to już zagranica, i nic nam do tego a w ogóle co nas to…itd.” Ja jakoś od pięciu lat będąc na emigracji nie przestałem interesować się tym co się w Ojczyźnie dzieje, i chyba tak już pozostanie. Wracam jednak do sedna, a mianowicie do opisania samej akcji o dość znamiennej nazwie „Las Smoleński”. Myślę, że tytuł mówi wiele o samej inicjatywie, co się wydarzyło w lesie smoleńskim 10 kwietnia 2010 roku raczej nie musze nikomu przedstawiać (nie mam zamiaru w tym miejscu domniemywać jak to się stało i kto jest winien, fakt jest taki, że zginął prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką oraz 94 osoby o wielkim znaczeniu dla polskiej polityki, kultury i historii, także wszyscy członkowie załogi), jednak na wszelki wypadek zamieszczę kilka linków i krótki opis co i jak się do tej pory działo. Akcja swoją pierwszą odsłonę miała 10 października dokładnie sześć miesięcy po katastrofie, jak wyszło można zobaczyć tutaj[youtube] http://www.youtube.com/wa...edded[/youtube] a kolejne akcje, czyli listopadowa oraz ostatnia z 10 grudnia[youtube] http://www.youtube.com/wa...edded[/youtube] . Nie wiem jeszcze co będzie 10 stycznia, niecierpliwie czekam i oczywiście napisze i wrzucę linki jak tylko się pokażą na youtube. Gdyby ktoś zechciał sobie przejrzeć zdjęcia i filmiki nieujęte w powyższych linkach proponuje blog http://carcajou.salon24.pl/ osoby, która jest spiritus movens tego przedsięwzięcia.
Zastanawiam się jaki odzew będzie miała ta krótka notka, mam nadzieję, że zainteresuje choć kilka osób, tak jak ja, nadal myślących o Polsce jako ojczyźnie pomimo wielu lat emigracji( w marcu „stuknie mi” sześć latek w UK ). Bo choć żyjemy w obcym kraju, to jednak sercem i duchem powinniśmy zostać Polakami, bo wbrew wszystkim złym siłom Polskość to nie jest nienormalność, a historii nie zostawia się historykom tylko pielęgnuje i przekazuje dla potomnych. Mam nadzieję, że takich inicjatyw będzie więcej, ja całym sercem jestem z Tymi ludźmi, tam pod pałacem 10 każdego miesiąca. Tak samo jak będę sercem z każdym kto walczy o dobro dla innych nie tylko dla siebie.
Na ten Nowy Rok, życzę Wam Wszystkim, i sobie także, by było w nas dobro, dużo dobra, byśmy mieli czym się podzielić z drugim człowiekiem, by zagościł w nas entuzjazm i wola by to dobro dzielić z innymi, byśmy nie byli małostkowi, złośliwi, pazerni, ale radośni i pełni wewnętrznego spokoju i ciepła. Tego nam wszystkim życzę.
[youtube][/youtube]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie | - manga
Strona wygenerowana w 0,89 sekundy. Zapytań do SQL: 16
Reklama