Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Związek zawodowy - UNISON
Autor Wiadomość
Infolinia-Prasa
Uzależniony


Dołączył: 13 Paź 2008
Posty: 712
Skąd: Londyn (Anglia)
Wysłany: Wto Lip 13, 2010 6:44 pm   

Jeszcze sto lat temu pracownicy najemni pracowali siedem dni w tygodniu po 15 godzin. Nie mieli urlopów, zwolnień lekarskich, o urlopie macierzyńskim nikt nie słyszał. Dzisiaj taka sytuacja jest nie do pomyślenia. Nie tylko ludzie mają za sobą demokrację i prawo, ale także związki zawodowe, które są po to, aby ulepszać warunki pracy.


 


W Wielkiej Brytanii działa kilka silnych związków zawodowych, których podstawowym zadaniem jest obrona interesów pracowników i działanie na rzecz poprawy ich sytuacji ekonomicznej i społecznej. Próbują przeciwdziałać zwolnieniom, kontrolują przestrzeganie kodeksu pracy przez pracodawców, zabiegają o wyższe pensje i lepsze warunki pracy dla pracowników. To tylko niektóre z zadań i celów, jakie stawiają przed sobą związki zawodowe, które silne i popularne w Wielkiej Brytanii coraz częściej stają się tematem zainteresowania pracujących na Wyspach Polaków.
Greg Thomson, dyrektor londyńskiego oddziału jednych z największych i najszybciej rozwijających się związków zawodowych Unison doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że dzisiaj Polacy pracują na terenie całej Wielkiej Brytanii, w różnych firmach i instytucjach. - Nasze związki powstały przede wszystkim z myślą o pracownikach sektora publicznego. Wiem, że coraz więcej Polaków pracuje w szkołach, szpitalach, administracji rządowej, w elektrowniach, itd. I to jest bardzo pocieszające, ale w tym samym czasie zdajemy sobie sprawę z tego, że pracownicy, nie tylko ci z Polski, ale w ogóle obcokrajowcy mogą być eksploatowani w miejscu pracy. Chociażby dlatego, że istnieją bariery kulturowe, a także dlatego, że nie znają perfekcyjnie języka angielskiego, nie rozumieją prawa pisanego, nie są pewni, jakie właściwie przysługują im prawa – tłumaczy Thomson.



Przeczytaj artykuł
 
 
magda86 
Niemowa


Dołączyła: 13 Lip 2010
Posty: 1
Wysłany: Wto Lip 13, 2010 6:44 pm   

mam pytanko czy agencja powinna znaleźć kobiecie w ciąży transport, jeżeli ona ma dojeżdżać do pracy 2 godziny od domu :569:


Przypominam o obowiązującej net etykiecie i zasadach na tym forum.


dbamy o ortografię :027:
 
 
gazeno 
Niemowa


Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 1
Skąd: Kożuchów (Lubuskie)
Wysłany: Sob Paź 30, 2010 2:07 pm   

Proszę podać mi jakie obowiązują stawki godzinowe dla stolarzy w UK. Czy agencje mogą obniżac je poniżej minimum.
 
 
monik300
Gość
Wysłany: Czw Lis 11, 2010 4:57 pm   

mam pytanko czy dla pracujacych w fabryce tez to jest?? w fabryce miesa...
 
 
andzia 
Niemowa


Dołączyła: 06 Cze 2011
Posty: 1
Wysłany: Pon Cze 06, 2011 10:44 am   

witam czy agecja pracy moze zwolnic kobiete w ciazy pozdrawiam
 
 
magdamadzia87
Gość
Wysłany: Sro Wrz 14, 2011 10:22 am   

witma mam pytanie czy ktos kto jest zatrudniony przez agencje na "CONTRACT OF SERVICES " MA prawo wlaczyc z agencja o co kolwiem ?? mam ma mysli ... czy przynalezy sie takiej osobie urlop za urlop macierzynski ??
i czy taka osoba moze co kolwiek zdziałac czy tez wywalczyc od agencji jesli bedac na macierzynskim straciła prace bez jakiej kolwiek inf od agecncji ??
PILNIE prosze o jakie kolwiek informacje i kontakty do osób które sa w stanie mi pomoc badz udzielic jakich kolwiek porad co dalej
Dziękuje Magdamadzia
 
 
Marian Lukasik
Gość
Wysłany: Wto Sie 20, 2013 3:02 pm   

Zwiazki Zawodowe to cos gorszego od cholery i dzumy razem wzietej

http://anti-trade-unionists.blog.onet.pl/2013/05/
 
 
basia
Gość
Wysłany: Pon Wrz 30, 2013 3:38 pm   

pomocy!!!mam pytanie. jezeli mam kontrakt na full time 39 h na tydzien czy pracodawca moze mi nie dac 39 h na tydzien. mowiac ze jednego tygodnia np mam 30 a na drugi tydzien musze odpracowac 9 h.? czy pracodawca moze tak zrobic? oraz czy jezeli nie wyrobie swoich 156h na miesiac poniewaz pracodawca mi ich nie zapewni czy moze mi nie wyplacic nie wyrobionych h. prosze o pomoc, z gory dziekuje. :motz:
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 43
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1683
Wysłany: Pon Paź 07, 2013 2:21 pm   

basia napisał/a:
pomocy!!!mam pytanie. jezeli mam kontrakt na full time 39 h na tydzien czy pracodawca moze mi nie dac 39 h na tydzien. mowiac ze jednego tygodnia np mam 30 a na drugi tydzien musze odpracowac 9 h.? czy pracodawca moze tak zrobic? oraz czy jezeli nie wyrobie swoich 156h na miesiac poniewaz pracodawca mi ich nie zapewni czy moze mi nie wyplacic nie wyrobionych h. prosze o pomoc, z gory dziekuje. :motz:

Wszystko zależy od umowy jaką podpisałeś/aś.
Wczytaj się w nią, i sprawdź czy tam sie pracodawca zabezpieczył na wszystkie te okoliczności o których tu mowa.
Jeśli nie, masz realnę szanse na zmianę warunków pracy,
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie |
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Reklama