Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Znak funta na polskiej klawiaturze
Autor Wiadomość
Marek77 
Niemowa



Dołączył: 30 Lis 2010
Posty: 8
Skąd: Warrington (Anglia)
Wysłany: Pią Mar 04, 2011 12:00 am   Znak funta na polskiej klawiaturze

  • Gdy na klawiaturze wciśniemy <SHIFT>+<4> to wpiszemy znaczek dolara:$
  • Gdy wciśniemy <CTRL>+<ALT>+<U> to wpiszemy znak euro: €


No właśnie moje pytanie jest takie: czy istnieje jakaś metoda aby w podobny sposób wpisywać znak funta (£) z polskiej klawiatury?
Często piszę jakiś artykuł, ogłoszenie, itp gdzie muszę użyć tego znaku i w tym wypadku kopiuje to zawsze skądś.
Wiem, że można klawiaturę przełączyć na angielską, jednak wtedy nie będę miał polakich znaków takich jak: ąężśćłżó a ciągłe przełączanie nie jest chyba dobrym pomysłem.

Może skoro nie ma takiego skrótu klawiszowego to może ktoś zna jakąś metodę na zaprogramowanie takiego skrótu? np pod <CTRL>+<L>?
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 989
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Pią Mar 04, 2011 12:51 am   

Nie trzeba żadnej metody. Wystarczy tylko odpowiednia klawiatura i do niej odpowiedni wybór rodzaju klawiatury w OS.
U mnie na klawiaturze jest znak funta nad cyfrą 3 ale ponieważ mam w OS ustawiona inna klawiaturę to nie jestem w stanie wpisać tego znaczka. Tak samo mam zamienione ze soba klawisze do wpisywania: " i @
 
 
 
Marek77 
Niemowa



Dołączył: 30 Lis 2010
Posty: 8
Skąd: Warrington (Anglia)
Wysłany: Pią Mar 04, 2011 1:37 am   

Dokładnie tak samo mam. Jeśli chodzi o sprzęt to mam angielską klawiaturę, gdzie nad <3> mam znak £, każda angielska klawiatura tak ma. jeśli chodzi o windowsa to mam wybrany polski układ znaków na klawiaturze. Dzięki temu mam litery ąęż itp a nad trójką mam znak #.

To o co pytam to wprowadzanie znaku funta, gdy mamy wybrany polski układ znaków na klawiaturze. Czy istnieje jakaś prosta metoda?
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 43
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1683
Wysłany: Pią Mar 04, 2011 9:31 am   

Marek77 napisał/a:
Dokładnie tak samo mam. Jeśli chodzi o sprzęt to mam angielską klawiaturę, gdzie nad <3> mam znak £, każda angielska klawiatura tak ma. jeśli chodzi o windowsa to mam wybrany polski układ znaków na klawiaturze. Dzięki temu mam litery ąęż itp a nad trójką mam znak #.

To o co pytam to wprowadzanie znaku funta, gdy mamy wybrany polski układ znaków na klawiaturze. Czy istnieje jakaś prosta metoda?

Spróbuj alt+3 - jeśli w panelu masz wybrany "polski międzynarodowy"
Za to, ja mam ustawioną swoją w ten sposób, że gdy chcę ją zmienić na Ang., wystarczy jedno kliknięcie.

pasek_jezyka.jpg
Plik ściągnięto 49237 raz(y) 14,83 KB

_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
Marek77 
Niemowa



Dołączył: 30 Lis 2010
Posty: 8
Skąd: Warrington (Anglia)
Wysłany: Sob Mar 05, 2011 1:25 am   

klawiaturę przełączyć to ja umiem. Chodziło by mi o jakąś prostą metodę wprowadzania znaku funta gdy wybrana jest polska klawiatura bez konieczności przełączania jej w prawym dolnym rogu ekranu
 
 
nemo-nemo 


Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 989
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Sob Mar 05, 2011 8:37 am   

spróbuj alt+163
 
 
 
Cenzor 
Walka z głupotą ludzką, daje siłe do walki z nią..



Wiek: 43
Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 1683
Wysłany: Sob Mar 05, 2011 11:05 am   

nemo-nemo napisał/a:
spróbuj alt+163

U mnie, nie daje rady.

Marek77, ja wcale nie powiedziałem że nie umiesz zmienić klawiatury.
Opisałem tylko, jak ja to robię.
Na szczęście za często nie muszę zmieniać tej klawiatury do potrzeb zastosowania funta, więc nie potrzebuję jakiegoś specjalnego rozwiązania.
Wiem że można to zrobić dla swoich potrzeb w ustawieniach w panelu.
Ale co i jak dokładnie zrobić, chyba musisz poszukać na stronach windowsa.
_________________
"JUTRO TO DZIŚ - TYLE ŻE JUTRO"
"Różnica między Polską, a Stanami polega jednak na tym, że oni swoich Czerwonych przechowują w rezerwatach, a my w parlamentach." - Janusz Korwin Mikke
 
 
Roman
Gość
Wysłany: Sro Sie 03, 2011 8:17 am   

Może komuś się jeszcze przyda:

Ja używam alt+156 (&pound;), innego nie sposobu nie znalazłem, a dla euro (€) mam prawy alt+u.

Roman
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie | - recenzje anime
Strona wygenerowana w 4,51 sekund. Zapytań do SQL: 25
Reklama