Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
żeby przychodzli czyli sposób na promocję
Autor Wiadomość
zygi
Niemowa


Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 4
Skąd: Preston (Anglia)
Wysłany: Pią Wrz 26, 2008 1:14 pm   żeby przychodzli czyli sposób na promocję

Witam,
mam pytanie bo zanosze sie z pomysłem otworzyc polska resteuracje w preston - no nie tak od razu na razie kompletuje wiedze na temat samozatrudnienia, znalezienia lokalu, pozwoleń itp.. Zastanawiam się też jak nagłośnić taka resteuracje. ok wiem, znajomi znajomym, szyld, strona w necie, tanie info w gazecie lokalnej itp ale czy jest jakoies miejsce online gdzie moja info znajdzie szczególny rozgłos? czy bycie sobie szefem jest na prawde proste w UBede wdzieczny za info o waszych potyczkach w drodze do sukces uk Pozdrawiam
 
 
DavidM 
Rozkręca się
Funky Oxford


Wiek: 29
Dołączył: 08 Sie 2008
Posty: 33
Skąd: Oxford (Anglia)
Wysłany: Pią Wrz 26, 2008 2:02 pm   

Bycie szefem w UK nie różni się niczym od bycia szefem w innym kraju. Jeśli masz dobry pomysł, oryginalny, który zwróci uwagę zwykłego człowieka to już połowa sukcesu..
Promowanie własnego biznesu w UK nie należy do najtrudniejszych zadań ale nie jest też najłatwiejszym wyzwaniem.

Po pierwsze, nie nazywałbym Twojej restauracji "Polish Restaurant" czy coś w tym stylu, jest to zbyt popularne nazewnictwo i przeciętnemu Anglikowi mieszkającemu w Londynie może to się kojarzyć z wysokimi cenami i niekompetentną obsługą...

Miejsce online ? google.co.uk, dobrze wypozycjonowana strona to podstawa czyli taka, która po wpisaniu preston +restaurants będzie wyświetlana na miejscu od 1 - 5, do tego google daje możliwość wystawiania recenzji danego lokalu, czemu na początku samemu sobie nie wystawić dobrej recenzji ?

W internecie na pewno znajdziesz jakieś portale informacyjne o Preston, które oferują umieszczenie informacji o swoim biznesie.

pozdrawiam i powodzenia
 
 
Dawid 



Wiek: 33
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 890
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Pią Wrz 26, 2008 10:46 pm   

wypozycjonowanie strony to nie taka prosta sprawa, najlepiej to komus zlecic, chociaz ja bym tego nie robil, a lepiej dodac strone do roznego rodzaju baz danych o restauracjach, jest dosc sporo takich stron.
strone internetowa mozna juz sobie sprawic od 200 f i bedzie to CMS, czyli wszystko mozesz samemu sobie zmieniac i nie potrzebujesz informatyka
_________________
________________________
Największa sieć stron o miastach Wielkiej Brytanii - Dołącz do nas, zacznij prowadzić swój własny serwis.
 
 
 
DavidM 
Rozkręca się
Funky Oxford


Wiek: 29
Dołączył: 08 Sie 2008
Posty: 33
Skąd: Oxford (Anglia)
Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 12:45 pm   

To ja moge zrobic strone na CMS'ie za 100 funtow + daje gwarancje, ze strona w googlach będzie na miejscu od 1 do 3 :)

pozdrawiam
 
 
Dawid 



Wiek: 33
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 890
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 11:00 pm   

no jasne :laugh: to moze lepiej juz za darmo?
_________________
________________________
Największa sieć stron o miastach Wielkiej Brytanii - Dołącz do nas, zacznij prowadzić swój własny serwis.
 
 
 
DavidM 
Rozkręca się
Funky Oxford


Wiek: 29
Dołączył: 08 Sie 2008
Posty: 33
Skąd: Oxford (Anglia)
Wysłany: Nie Wrz 28, 2008 4:58 pm   

za 100 :)
 
 
Dawid 



Wiek: 33
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 890
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Sro Paź 01, 2008 3:58 pm   

to ja bym sie jednak nie zdecydowal na ciebie,
powody:
- nie jest mozliwe wypromowac strone w googlach na 1-3 miejscu za tak malo - jak by nie bylo jest to praca wymagajaca ciaglego poswiecania czasu, a nie tylko tego co sie zrobi na poczatku.
- jak ktos oferuje tyle za tak nie wiele, to albo nie umie wycenic swojej pracy, albo sie nie zna na tym o czym pisze.

ja bym grzecznie podziekowal, albo zaplacil dopiero wtedy gdy spelnisz swoje warunki :)
_________________
________________________
Największa sieć stron o miastach Wielkiej Brytanii - Dołącz do nas, zacznij prowadzić swój własny serwis.
 
 
 
DavidM 
Rozkręca się
Funky Oxford


Wiek: 29
Dołączył: 08 Sie 2008
Posty: 33
Skąd: Oxford (Anglia)
Wysłany: Sro Paź 01, 2008 4:31 pm   

Hehe od kiedy to pieniądze promują strony w googlach ? :)

Strone w googlach to jesteś sobie sam w stanie wypromować za darmo :)

Po pierwsze: Nikt nie zgodziłby się na wypromowanie strony bez uprzedniej opłaty, ja tym bardziej.
Każdy ma własne sposoby na pozycjonowanie + standardowe, ogólnie znane.

Po drugie: Jak zauważyłeś mówimy tutaj o stronie małej firmy, restauracji a nie o portalu typu myspace.com. Czyli ograniczona ilość podstron, brak różnego rodzaju skryptów, zaawansowanych zabezpieczeń itp itd

Cały czas pozostaję przy 100 funtach :)
 
 
Dawid 



Wiek: 33
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 890
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Czw Paź 02, 2008 9:07 am   

nie pieniadze, ale czas jaki trzeba poswiecic na to,

DavidM napisał/a:
Strone w googlach to jesteś sobie sam w stanie wypromować za darmo

tylko trzeba sie na tym znac, a dla kogos kto nie ma o tym pojecia taniej bedzie komus za to zaplacic

wydaje mi sie ze nie zdajesz sobie sprawy jak ciezko jest wypromowac mala strone, o tematyce tak popularnej, ktorej tresc nie bedzie sie za bardzo zmieniac (bo o takiej mysle mowimy),
oczywiscie latwniej bedzie wypromowac restauracje w polskich wynikach wyszukiwania, (z polska trescia strony), ale to wynika z tego ze takich restaturacji jest duzo mniej, przy angielskiej tresci bedzie juz duzo trudniej, a mysle ze wlasnie strona powinna byc po angielsku - bo wiekszosc klientow to jednak beda Brytyjczycy

no chyba ze myslisz ze bediesz wpisywac w szukajce
"polish restaurant london" wtedy i owszem nasza strona bedzie wysoko, moze nawet na 1
ale jak wpiszesz
"restaurant london" to watpie zeby pojawila sie w pierwszych 20 wynikach

moze sprecyzuj po wpisaniu czego bedzie na tym 1-3 miejscu

a tak przy okazji kiedys znalazlem fajna strone o SEO, tworza ja eksperci z calego swiata, polecam:
http://www.seomoz.org/art...ranking-factors
_________________
________________________
Największa sieć stron o miastach Wielkiej Brytanii - Dołącz do nas, zacznij prowadzić swój własny serwis.
 
 
 
Seiken 
Uzależniony
Ja tu tylko sprzatam



Wiek: 32
Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 284
Wysłany: Czw Paź 02, 2008 12:46 pm   

:) ))) hahahaha ja wypromuje strone na fraze "hejkumkejkumpolishrestaurantinlondoncholerajasna" za 50f.... i gwarantuje pierwsze miejsce w googlach :D

Co do pozycjonowania to tutaj jest duzo "czarow marow", "prawd" czy "sztuczek" z ktorych wiekszosc jest nieaktualna, niepraktyczna albo moze doprowadzic do zbanowania strony przez google. Jedynym prawdziwym sposobem na pozycjonowanie strony jest po prostu ciezka praca nad trescia, wlasciwy dobor domeny, wlasciwe nazewnictwo kazdej podstrony itd... a dodatkowo pozycja nie jest na zawsze i trzeba caly czas o nia walczyc bo konkurencja tez chce byc wysoko.

Kazdy "spec" twierdzi ze wypromuje ci strone na pierwszych 1-5 miejscach... ale podchodzac do tego na zdrowy rozsadek to tych miejsc jest tylko 5 a stron konkurujacych o fraze sa czasem tysiace...

Gwarantuje ze strona bez "sztuczek" a dobrze przemyslana i zawierajaca wartosciowe tresci bedzie docelowo wyzej niz uboga strona ale pelna "tajnych sposobow"
_________________
Oxford.infolinia.org |
Infolinia.org | Cambridge.infolinia.org | Cardiff.infolinia.org | Exeter.infolinia.org | Leicester.infolinia.org | Motherwell.infolinia.org | Stoke-on-trent.infolinia.org
__________________________________________________________________
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing."
---------------------------------------------------------------------= Edmund Burke =-----------
 
 
DavidM 
Rozkręca się
Funky Oxford


Wiek: 29
Dołączył: 08 Sie 2008
Posty: 33
Skąd: Oxford (Anglia)
Wysłany: Czw Paź 02, 2008 7:26 pm   

Dawid:
Po wpisaniu "Restaurant London", lub jeśli restauracja mieści sie w Camden Town "Restaurant London" +Camden strona wyświetli się na miejscach od 1 do 3.

google com/trends i Twoja strona jest na miejscu 1-3.

Ile restauracji kładzie duży nacisk na kampanie internetowe ?

seomoz... takie same informacje znajdziesz na wszystkich forach gdzie poruszane są zagadnienia pozycjonowania

Seiken:

Jako, że restauracja to nie jest biznes, w kórym głównie kładzie się nacisk na internetowe kampanie reklamowe, nie trzeba korzystać z żadnych sztuczek i pocić się nad treścią, nie ma nic prostszego niż wypozycjonowanie restauracji, zakładu pogrzebowego czy np firmy produkującej trumny.

Zarówno strona uboga pełna sztuczek jak i bez sztuczek ale treściwa mogą być docelowo "na tych samych" miejscach
 
 
Dawid 



Wiek: 33
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 890
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Czw Paź 02, 2008 9:43 pm   

DawvidM napisał/a:
Ile restauracji kładzie duży nacisk na kampanie internetowe ?

Pewnie nie tak duzo, ale chyba nie sadzisz ze jest ich mniej niz 3? Oraz nie tylko restauracje sie promuja, ale takze duze serwisy z opisami restauracji, a z nimi nie masz duzych szans.

I tak zeby udowodnic ze nie masz szans, po wpisaniu frazy "Restaurant London"

1. www.london-eating.co.uk/
2. www.londonrestaurantsguide.com
3. www.squaremeal.co.uk

pozostale 4-10 to tez duze serwisy o restauracjach

Po wpisaniu frazy "Restaurant London" +Camden

1. www.viewlondon.co.uk
2. www.londoneats.com
3. www.tastelondon.co.uk

pozostale 4-10 to takze duze serwisy o restauracjach

na podstawie powyzszego jak ty wogole chcesz sie znalezc na pierwszej stronie?
_________________
________________________
Największa sieć stron o miastach Wielkiej Brytanii - Dołącz do nas, zacznij prowadzić swój własny serwis.
 
 
 
DavidM 
Rozkręca się
Funky Oxford


Wiek: 29
Dołączył: 08 Sie 2008
Posty: 33
Skąd: Oxford (Anglia)
Wysłany: Czw Paź 02, 2008 10:34 pm   

Nie rozumiem w ogóle tego co napisałeś.
Wkleiłeś nazwy 3 witryn, które ukazały się po wpisaniu zapytania. Nie jest nigdzie napisane, że 3 pierwsze miejsca są linkami sponsorowanymi, więc w czym problem ?

Skoro oni tam są dlaczego uważasz, że moja witryna tam się nie pojawi ? Bo rzuciłem cenę 100 funtów ?

Tamte strony zostały stworzone i wypozycjonowane przez ludzi takich samych jak Ty czy ja.
Algorytmy google nie biorą pod uwagę kapitału ani wielkości firmy.
Ostatnio zmieniony przez DavidM Czw Paź 02, 2008 10:45 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Seiken 
Uzależniony
Ja tu tylko sprzatam



Wiek: 32
Dołączył: 23 Paź 2006
Posty: 284
Wysłany: Pią Paź 03, 2008 12:48 pm   

ehhh przeciez nnie chodzi tu o kapital... chodzi o tresc fraza ktora dawid wpisal na wszystkich tych serwisach powtarza sie dziesiatki jesli nie setki razy ilosc linkow a takze odnosnikow z innych stron o wysokim priorytecie rowniez duzo przewyzsza to co moze miec strona restauracji o jakiej mowa. No chyba ze planujesz sie podpiac do farmy linkow... jesli tak to powodzenia bo google juz od dawna namierza takie przedsiewziecia.

no ale jak masz jakies niesamowite i nie naruszajace zadnych zasad google metody to mysle ze Dawid sie ze mna zgodzi ze mozemy Ci zaproponowac wypromowanie naszej strony na pozycji 1-3 na fraze "Polacy w UK" ... Dawid jak myslisz?:) W koncu za 100f to niewygorowana cena :)
_________________
Oxford.infolinia.org |
Infolinia.org | Cambridge.infolinia.org | Cardiff.infolinia.org | Exeter.infolinia.org | Leicester.infolinia.org | Motherwell.infolinia.org | Stoke-on-trent.infolinia.org
__________________________________________________________________
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing."
---------------------------------------------------------------------= Edmund Burke =-----------
 
 
DavidM 
Rozkręca się
Funky Oxford


Wiek: 29
Dołączył: 08 Sie 2008
Posty: 33
Skąd: Oxford (Anglia)
Wysłany: Pią Paź 03, 2008 1:47 pm   

Hehe Nie planuje podpinac sie do farmy linkow, w pozycjonowaniu siedze juz jakies 7 lat, doskonale znam metody jakich uzywaja duze korporacje do promowania stron, bo sam dla jednej mialem przyjemnosc kiedys pracowac. Napewno nie sa to jakies niesamowite metody i nie naruszaja zadnych zasad. Oczywiscie sa to sposoby o ktorych sie nie mowi na forach publicznych.

A jesli chodzi o wasza propozycje.. czemu nie :)
 
 
Dawid 



Wiek: 33
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 890
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Pią Paź 03, 2008 6:16 pm   

ok, zaplacimy ci 100 funtow, ale po wykonaniu pracy

odpowiada?

a tak wogole to projektujesz strony www?
_________________
________________________
Największa sieć stron o miastach Wielkiej Brytanii - Dołącz do nas, zacznij prowadzić swój własny serwis.
 
 
 
DavidM 
Rozkręca się
Funky Oxford


Wiek: 29
Dołączył: 08 Sie 2008
Posty: 33
Skąd: Oxford (Anglia)
Wysłany: Nie Paź 05, 2008 11:50 am   

Tak projektuje, a jeśli chodzi o Waszą propozycję to czemu nie.

pozdrawiam
 
 
zygi
Niemowa


Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 4
Skąd: Preston (Anglia)
Wysłany: Sro Paź 08, 2008 8:02 am   dzieki za odpowiedzi

pozycjonowanie na 100% ale za chwile na razie samemu, w zaciszu domowego ogniska próbuje znaleźć dobre strony w necie gdzie dam info i mnie zauważą? znacie jakies portale w na stronach co.uk informacyjno-ogloszeniowe? moze są jakies polsko-angielskie?
p.s. potrafie korzystac z googli i juz szukalem, ale wole wasze opinie.
dzieki
 
 
maleczytanie
Niemowa


Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 1
Skąd: Londyn (Anglia)
Wysłany: Czw Paź 09, 2008 6:50 pm   

No panowie dyskusja się rozwineła. ale powracając do początku tematu tej restauracji to ja bym najbardziej postawiła na lokalną reklamę i pocztę pantoflową (czytaj dobre jedzenie, dobry serwis) i jakąś jedną super orginalna rzecz czego nie ma gdzie indziej!
PS ale fajne ikonki sa tu na forum :laugh:
 
 
baz 
Stały bywalec
MAN VAN 4U



Wiek: 37
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 75
Skąd: Stoke-on-Trent (Anglia)
Wysłany: Czw Paź 09, 2008 10:46 pm   

Na pewno musi być w dobrym miejscu, najlepiej jak będzie za free parking obok!!.
Stronka www to podstawa jak i pozycjonowanie, ale i to się da obejść. Na każdym rachunku, który dostaje klient kasa automatycznie może drukować adres stronki.
Ludzie powinni mieć możliwość zabukować stolik czy party online jak i przejrzeć menu łącznie ze zdjęciami potraw, po których nie będą mogli spać, bo ciągle będą mieli w głowie mam chęć to zjeść, to musi być dobre.
Dla grubych dbających o dietę możesz podać ile kalorii jest w danej potrawie.
Dobra reklama na szybach restauracji, jeżeli są żaluzje zasuwane na noc umieść w ładnej ramce na zewnątrz budynku menu widoczne z ulicy o każdej porze dnia.
Przy chodniku postaw potykacz, na którym napisz specjał dnia i dla przykładu inne dania i ceny.
Gdy ktoś się zapyta kelnera, co on by proponował niech zawsze ma kilka dań the best w rękawie. Ja osobiście wychodzę z restauracji gdzie słyszę, że wszystko jest dobre.
Pierwsze pytanie kelnera powinno być czy wieprzowe, wołowe itd…
Potem słodkie kwaśne itd…
Po kilku pytaniach naprowadzających powinien wiedzieć, co zaproponować.
Bo jednak reklama nie da tyle, co satysfakcja klienta i wtedy zaczyna się poczta pantoflowa.
W tygodniu nastrojowa muzyka niezagłuszająca rozmów przy stoliku (nie jakieś radio 1), w soboty, kiedy jest spęd ludzi możesz zaprosić zespół lub wokalistę (daj plakaty na tygodniu, kto będzie występował w sobotę) albo karaoke ( Anglicy to lubią)
Pozdrawiam :okii:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie | - anime
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Reklama