Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
zasiłki na niepełnosprawne dziecko z Uk w Polsce
Autor Wiadomość
Miii_o
Gość
  Wysłany: Sob Lip 16, 2011 9:56 pm   zasiłki na niepełnosprawne dziecko z Uk w Polsce

Witam, może ktoś będzie w stanie udzielić mi odpowiednich informacji.Chodzi o przyznanie świadczeń na niepełnosprawne dziecko z Uk w Polsce. Mój były partner cały czas pracuje w Uk, ja również krótko przed ciążą pracowałam (ale nie zdążyłam wyrobić WRS-u, choć Nin mam). Obecnie z dzieckiem jestem w Polsce. Jego ojciec nie ma żadnych praw, ponoć nie pobiera zasiłków, nie płaci też alimentów, które są zasądzone. Dziecko jest niepełnosprawne , w związku z czym w maju ubiegłego roku złożyłam wniosek o przyznanie świadczeń rodzinnych, zasiłku i świadczeń pielęgnacyjnych. Ponieważ ojciec dziecka nie pracuje w Polsce, została wszczęta procedura Koordynacji Systemów Zabezpieczenia Społecznego, która trwa do dziś i nie jest jeszcze nic ustalone. W związku z powyższym mam pytanie, czy jeżeli ojciec dziecka pracuje legalnie od stycznia 2009 roku (w tym samym m-cu urodził się syn), to czy wówczas świadczenia będą przyznane z Uk? Oraz jakie będą to świadczenia? Disability Allowance, Carers Allowane i Child Benefit? Jeśli już zostaną przyznane te świadczenia w Polsce, to jeśli zechcę wrócić do Anglii, czy będę musiała ubiegać się o wszystko od nowa i cała procedura będzie powtarzana?
Będę wdzięczna za odpowiedź.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie | - opowiadania
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Reklama