Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
child tax credit
Autor Wiadomość
olek4
Gość
Wysłany: Pią Paź 08, 2010 6:02 pm   child tax credit

Mam takie pytanie :

Pracuje w W. B. od kilku miesięcy jednak moja rodzina czyli żona i dwoje dzieci mieszka w Polsce.

Czy w takiej sytuacji kiedy ja sam pracuje tu - a mojej rodziny tu nie na - czy mogę starać się o child tax credit . czy mi się on należy czy nie.
 
 
bazzrbk 
Niemowa


Dołączył: 08 Paź 2010
Posty: 1
Wysłany: Pią Paź 08, 2010 9:21 pm   

Witam!
Ja się dołączę do tematu żeby nie zakładać nowego :)

Jeżeli moja dziewczyna z naszym dzieckiem przyleci do mnie, a ja chciałbym wystąpić o child tax credit, będę potrzebował przetłumaczonego aktu urodzenia dziecka do złożenia niezbędnych formalności?

odp. na moje pytanie znalazłem w poradniku :)
tam też pisze: ''Ta ostatnia musi być poparta rejestracją w syste¬mie Workers Registration Scheme (tzw. WRS), czyli zezwolenie na pracę musi być uzyskane przez Home Office. W przypadku osób będących w związkach małżeńskich lub w związkach partnerskich musi być złożona wspólna aplikacja...''
mam rozumieć ze moja partnerka tez musi posiadać WRS ?? czy wystarczy ze tylko ja posiadam owy dokument?

pozdrawiam :)
 
 
olek4
Gość
Wysłany: Pon Paź 11, 2010 10:02 pm   

witam - jeszcze raz - widzę że jeszcze nie ma odpowiedzi

Tak pomyślałem że może powinienem bardziej rozwinąć własną sytuację ale zależało mi na prostej odpowiedzi więc nie chciałem komplikować. I tam wyżej może też trochę kiepsko napisałem ale niech tak zostanie.

A ogólnie chodzi o to że ciężko mi się zorientować jak naprawdę z tym jest - ludzie z revenue potrafią mówić przez telefon to, na co akurat któryś z nich w danej chwili wpadnie i szczerze mówiąc nie wiadomo czy im wierzyć. A próbowałem się dowiedzieć w jednym biurze polskim które się takimi sprawami zajmuje no i też jasnej odpowiedzi nie dostałem. Powiedzieli że to zależy od revenue że mogą przyznać a nie muszą - więc dlatego takie pytani - jak z tym właściwie jest.

Czy revenue może przyznać child tax credit na rodzinę która przebywa poza granicami W.B.
 
 
anieliczka 
Anieliczka


Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 661
Skąd: Northampton (Anglia)
Wysłany: Sro Paź 13, 2010 2:26 am   

może przyznać, u nas tak było, mąż w UK, ja z dziećmi w Polsce i mieliśmy CHB.
_________________
http://anielska.blog.pl/
 
 
olek4
Gość
Wysłany: Sro Paź 13, 2010 10:59 am   

Anieliczka - dzięki za odpowiedź - jednak nie wiem czy jest prawidłowa na moje pytanie?

Napisałaś CHB - to by wychodziło że piszesz o Child Benefit - czyli rodzinne. A ja pytałem o Child Tax Credit - nie wiem dokładnie jak to tam z nim jest ale jest to chyba dodatek podobny jak Working Tax Credit tylko nie na osobę pracującą a na dzieci - dla nisko zarabiających.

?
 
 
anieliczka 
Anieliczka


Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 661
Skąd: Northampton (Anglia)
Wysłany: Sro Paź 13, 2010 4:15 pm   

CHTC dostaliśmy, gdy już wszyscy byliśmy w kraju, więc proponuję zwieźć rodzinę do UK i zacząć starania o ten benefit jak i WTC.
_________________
http://anielska.blog.pl/
 
 
olek4
Gość
Wysłany: Czw Paź 14, 2010 12:47 pm   

Właśnie są powody dla których nie mogę zwieść rodziny do UK i najprawdopodobniej jeszcze długo nie będzie takiej możliwości.

Stąd właśnie moje pytanie dotyczy sytuacji kiedy rodzina jest poza UK. Czy w takiej sytuacji revenue przyznaje taki dodatek czy nie przyznaje a może to zależy od nich mogą ale nie muszą? Bo jeżeli można taki dodatek dostać w takiej sytuacji - to chciałbym taż wiedzieć jak to załatwiać, lub jakie warunki trzeba spełnić? Co o tym mówi prawo UK?
 
 
anieliczka 
Anieliczka


Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 661
Skąd: Northampton (Anglia)
Wysłany: Czw Paź 14, 2010 1:40 pm   

moim zdaniem nie przyznaje.
_________________
http://anielska.blog.pl/
 
 
tOMMY
Gość
Wysłany: Nie Gru 12, 2010 2:15 pm   

Witam,otrzymałem Child Tax Credit i Working Tax Credit na łączną sumę 9000 tys.funtów.Poniewaz nie pracuję w UK,urząd wysłał czeki do mnie do Polski.Okres ich realizacji to 4 tygodnie.Bank jednak potrzebuje min.5 tygodni na realizację.Odesłałem czeki do UK z prośba o przelanie na moje angielskie konto.Brak odpowiedzi.Gdzie interweniować?Dzwoniłem do Taxu,ale rozmowa z GŁĄBAMI działającymi według schematów irytuje mnie!!! Pozdrowienia
 
 
anieliczka 
Anieliczka


Dołączyła: 08 Lip 2009
Posty: 661
Skąd: Northampton (Anglia)
Wysłany: Czw Gru 16, 2010 8:16 pm   

a przebywasz w UK? bo ja tu czegoś nie rozumiem, na jakiej podstawie przyznano ci zasiłki? bo wg mojej wiedzy zasiłki są przyznawane osobom mieszkającym na terenie UK i tam pracującym, inaczej, gdy stwierdzą, a dojdą do tego, możesz być spokojny, że ich kołujesz, to i tak będziesz im musiał zwrócić kasę co do grosza.
_________________
http://anielska.blog.pl/
 
 
ELA
Gość
Wysłany: Pią Sty 21, 2011 11:20 pm   

z ctc i wtc sytuacja jest na prawde bardzo nie jasna. W zaleznosci od tego z jaki konsultantem sie rozmawia przez telefon na infolinii, mozna uzyskac zupelnie inne informacje (wiem cos o tym bo juz 3 lata pracuje jako tlumacz telefoniczny dla nich).
Zazwyczaj jezeli wniosek zostanie zlozony na rodzine ktora mieszka w Polsce (maz w uk, a zona i dzieci w Polsce, czy na odrot) to rozpatrywanie takiegoz wniosku trwa latami i zazwyczaj i tak jest odrzucany. Poniewaz podstawowe kryterium zeby sie kwalifikowac na tax credit jest ze trzeba normalnie mieszkac w UK. Wiec na podstawie tegoz kryterium osoba ktora nie mieszka tu nie moze pobierac, i nie moze byc pobierane dofinansowanie na rodzine ktora tu nie mieszka.
Ale jak wspomnialam wczesniej czesto jest ze sugeruja na infolinii zeby zlozyc wspolny wniosek, rozpatrywanie takiegoz trwa miesiacami, czasem nawet latami i z tego co wiem i tak nigdy nie jest przyznawane dofinansowanie na dzieci ktore tu nie mieszkaja.
pozdrawiam
p.s.
Ostatanio bardzo zaostrzyli kontrole aplikantow tax credyt. Niezbedna jest rejestracja w WRS (Schemat rejestracji pracownikow- Home Office), nie dotyczy to osob na wlasnej dzialalnosci gospodarczej-selfemployed, jak rowniez jezeli pod jednym adresem mieszka kilka rodzin i wszyscy sie ubiegaja o TC to jest dokladnie sprawdzane kto mieszka, kto placi jakie rachunki, na czyje nazwisko jest umowa wynajmu itp
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie | - mangi
Strona wygenerowana w 1,77 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Reklama