Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

Poprzedni temat «» Następny temat
Zasiłek.
Autor Wiadomość
Iwona
Niemowa


Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 1
Wysłany: Wto Lut 06, 2007 5:55 pm   Zasiłek.

Mąż pracuje w Anglii, ja jestem w Polsce z dwójką dzieci. Pracuję i pobieram zasiłek rodzinny. Mąż pracuje legalnie, zarabia bardzo mało ok. 600 funtów miesięcznie. Czy należy mu się jakiś zasiłek na dzieci i jakie dokumenty musi przedstawić. Z góry dziękuje za odpowiedź.
 
 
ana
Niemowa


Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 2
Wysłany: Sob Lut 10, 2007 9:20 pm   

https://infolinia.org/...9e485ae3f35762a
zajrzyj tutaj Iwona, wg mojej wiedzy napewno mozesz zrezygnowac z zasilku polskiego na korzysc angielskiego(tzn twoj maz musi ubiegac sie o to w Angli-jesli legalnie pracuje), na dwoje dzieci tj Ł 116,6
jesli twoj maz tak malo zarabia mozesz tez starac sie o dofinansowanie ale nie jestem pewna czy mozesz z tego korzystac bedac w Polsce,powodzenia
 
 
megus77 
Uzależniony
errare humanum est



Wiek: 28
Dołączyła: 11 Wrz 2006
Posty: 291
Skąd: Pila/cardiff
Wysłany: Sro Lut 14, 2007 10:49 pm   

jasne, spokojnie mozecie razem dostac duzo pieniazkow, przede wszystkim proponuje zlozyc wniosek o child tax credit i child benefit, przy dobrych wiatrach mozliwe ze uda sie rowniez z council tax & housing benefit, zajrzyj do mnie na GG wszystko Ci wytlumacze dokladnie co gdzie i jak skladac :) pozdrawiam
meg
_________________
pomoge w formalnosciach- zainteresowani pytajcie na GG :)
 
 
 
Gość

Wysłany: Czw Mar 08, 2007 9:50 pm   

i tu masz problem bo dzieci zeby dostac zasilek na nie musza byc w uk , inaczej bedzie to przestepstwo

Rozwiaze Wasze problemy chyba raz na zawsze :
Fragment przepisow HMR

If your child goes abroad temporarily, you can continue to get
Child Benefit for them for up to 12 weeks.
You must tell us if your child is leaving the UK for more than 12
weeks.
If your child is temporarily abroad for more than 12 weeks, you may
still get Child Benefit if they are abroad only for one of the following
reasons:
• to receive full time education in an EEA country or Switzerland,
• to make an educational or foreign visit that is approved in writing
by their school,
• to get medical treatment for an illness that began before they left
the UK.

Nadal ktos twierdzi ze mozna brac CHB na dziecko w polsce i nie jest to przestepstwo?

poczytajcie
 
 
Gość

Wysłany: Sob Mar 10, 2007 12:57 pm   

zupelnie nie mam pojecia skad to masz, duzo ludzi legalnie bierze zasilki na dzieci przebywajace w Polsce, jesli ten zasilek dostaly i podajesz ich dane i adres w Polsce a oni to przegladaja i przyznaja zasilek to chyba znaczy ze JEST TO LEGALNE SKORO SAMI DAJA?
pozdrawiam
MEG
 
 
Gość

Wysłany: Sob Mar 10, 2007 12:58 pm   

poza tym nie bazuje sie na jednym wycinku tekstu tylko na calosci bo wtedy moze miec inny kontekst :)
cYa
 
 
książe i żebrak
Gość
Wysłany: Nie Mar 11, 2007 1:38 pm   

Ludzie głosują i będą głosować w wyborach na tych którzy obiecują zasiłki i różne inne rzeczy- więc niech 38 000 000 polaków pobiera zasiłki w Anglii - system sie rozsypie i może wówczas wyborcy zmądrzeją :lolek2: :lolek2:
Link poniżej wyjaśnia jak pobierać zasiłki:

http://media.wp.pl/kat,40...ml?ticaid=135df
 
 
Gość

Wysłany: Pon Mar 19, 2007 3:13 pm   

Witam :chlip:
A ja wyslalem wszystkie dokumenty - super wypelnione i za kilka dni dostalem nowe,
Czy moze mi ktos wytlumaczyc co z tym robic bo moj angielski jest mniejszy od zera
Dokumenty ktore dostalem to: CH379; CH920; Ch920 insert; CH920 insert (Poland); CH121 (REV)
 
 
George 
Stały bywalec



Wiek: 32
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 65
Skąd: Grangetown/Che?mofon
Wysłany: Sro Mar 21, 2007 6:20 pm   

Anonymous napisał/a:
Witam :chlip:
A ja wyslalem wszystkie dokumenty - super wypelnione i za kilka dni dostalem nowe,
Czy moze mi ktos wytlumaczyc co z tym robic bo moj angielski jest mniejszy od zera
Dokumenty ktore dostalem to: CH379; CH920; Ch920 insert; CH920 insert (Poland); CH121 (REV)

WYPEłNIJ I WYSLIJ ZPOWROTEM :mrgreen:
jakby co to nie zartuje
Odeslali ci te dokumenty dlatego bo jestes obywatelstwa Polskiego a wniosek na child benefit dla nas jest troszeczke inny :mrgreen:
_________________


Przemo:D
 
 
 
Kaz
Niemowa



Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 6
Skąd: Rzesz?w
Wysłany: Czw Mar 22, 2007 8:50 pm   

witam
a ja doastałem child benefit i to bardzo szybko od złozenia wniosku(z wyrównaniem za cztery miechy ) :mrgreen: :okii: teraz czekam na tax benefit ale jak go dostane to nie wiem czy to mozliwe??? bo dzieciaki sa w Polsce a jest ich wiele( moze wreszcie bedzie z nich jakaś korzyść) :dum: bo zapewne wiecie co to są dzeciaki?! to takie "coś" co od rana do wieczora wszystko robi źle :laugh: ale tak poważnie to bardzo za nimi tęsknię
mogę pomóc
prosze pisać na maila
_________________
Jad? do Walii bo mnie tu...
 
 
coffee 
Stały bywalec



Wiek: 37
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 126
Skąd: Cardiff (Walia)
Wysłany: Pon Kwi 16, 2007 10:27 am   

Cytat:
Mąż pracuje w Anglii, ja jestem w Polsce z dwójką dzieci. Pracuję i pobieram zasiłek rodzinny. Mąż pracuje legalnie, zarabia bardzo mało ok. 600 funtów miesięcznie. Czy należy mu się jakiś zasiłek na dzieci i jakie dokumenty musi przedstawić. Z góry dziękuje za odpowiedź

child benefit dostaniecie na 100% i od razu
tamte...na pewno gdybyscie przyjechali do Uk mieszkac do meza dostaniecie rowniez mieszkanie councilowskie przy tak malych zarobkach i jak juz tu byscie mieszkali,. na pewno na 2 dzieci ok 114f tygodniowo
pozdrawiam
 
 
kitek75-75 
Niemowa
aneta



Wiek: 38
Dołączyła: 09 Maj 2007
Posty: 2
Skąd: newport
  Wysłany: Czw Maj 10, 2007 11:10 am   witam

Jestem w uk od 7msc.nie jestem nigdzie zarejestrowana i nie pracuje.Wychowuje 2letnia coreczke.pracuje tylko moj partner(nie jestesmy malzenstwem).Pobiera na corke benefit i nic wiecej.W lipcu przylatuje do nas moj 11letni syn z pierwszego malzenstwa.Martwie sie ze nie damy rady finansowo.Poradzcie mi o jakie zasilki mozemy sie starac?
 
 
 
woytekw
Niemowa


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 2
Wysłany: Sob Maj 12, 2007 1:28 am   

witam

pracuje od pazdziernika 2005 w uk, gdzie przebywam z mezem (niepracuje), corka [uczye sie] i synem [jeszcze nie pracuje]

jakie mam szanse na zasilek i jaki? prosze o wszystkie informacje!!!!!
 
 
woytekw
Niemowa


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 2
Wysłany: Sob Maj 12, 2007 1:28 am   

bardzo wazne, pomozcie!!!!!!!!1
 
 
JOANNAWJ 
Niemowa
joannawj


Dołączyła: 05 Wrz 2007
Posty: 5
Skąd: Hoddesdon
Wysłany: Sro Wrz 05, 2007 5:38 pm   zasiłki - formularze

witam,
mam niestety podobny problem, jak Gość, który pisał jakiś czas temu. Po wysłaniu wniosku o Child Benefit, otrzymaliśmy kolejnermularze, przeznaczone dla obcokrajowców. Wszystko byłoby ok, bo to nie pierwsze formularze, które w UK wypełniam, ale... albo utrudniam sobie życie i nadinterpretuję pytania, albo coś jest z tymi formami nie tak ( CH 920). Czy znajdzie się ktoś , kto mnie o świeci?? Baaardzo proszę. Dzwoniłąm już na infolinię, ale dowiedziałam sie tylko tego, że ktoś do mnie oddzwoni z informacją... i tak sobie dalej czekam... a czas mija.
Będę bardzo wdzięczna za pomoc.
Pozdrawiam

j.
 
 
Kaz
Niemowa



Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 6
Skąd: Rzesz?w
Wysłany: Czw Wrz 06, 2007 8:40 pm   

P.S. na infolinii proście o tłumacza :Smile1:
_________________
Jad? do Walii bo mnie tu...
 
 
JOANNAWJ 
Niemowa
joannawj


Dołączyła: 05 Wrz 2007
Posty: 5
Skąd: Hoddesdon
Wysłany: Czw Wrz 06, 2007 8:50 pm   

jasne, jasne, prosiłam o tłumacza, bo niektóre pytania wydawały mi się zbyt idiotyczne, aby je zrozumieć po angielsku... Chyba jednak zbyt wielu Rodakow dzwoni na infolinie, poniewaz nie dane mi było z tłumaczem rozmawiac ... Trafił mi się jakiś urzednik mówiący dziwnie łamaną angielszczyzną. Jaki będzie efekt - zobaczymy, gdy rozpatrzą wniosek...

pozdr.
 
 
beata7630 
Niemowa


Dołączyła: 25 Lut 2008
Posty: 1
Wysłany: Pon Lut 25, 2008 10:52 am   

Kaz, hejka i jak tam z tym tax credit dostales go na dzieci chociaz przebywaja w polsce tez sie staramy o to ale troche sie obawiamy?
 
 
partizant 
Zaawansowany forumowicz



Wiek: 33
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 194
Skąd: Tychy/Caerphilly
Wysłany: Pon Lut 25, 2008 2:36 pm   

Kilka tygodni temu na pierwszej stronie Daily Express był taki artykuł:
http://www.express.co.uk/...t-touch-Britain
Zapomnieli tylko dodać ile wpłacamy rok rocznie do budżetu.
_________________
Everything in the world can be represented with numbers
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

Maximus-O�wietlenie |
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Reklama