Praca Ogloszenia Katalog Polspec Poradnik Zapytaj eksperta Logo: Infolinia.org mapa galeria galeria czat Forum randka

Znajdujesz się na forum ogólnym o Wielkiej Brytanii. Jeżeli chcesz napisać o czymś co dotyczy twojego miasta, wtedy przejdź do odpowiedniego forum o twoim mieście, które znajdziesz w jednej z poniższych kategorii:

Walia, Anglia, Szkocja.
 Ogłoszenie 
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi serwisami Klany, Randka oraz Wspólna podróż

aaaa
Poprzedni temat «» Następny temat
zasiłek macierzynski z Anglii po powrocie do Polski
Autor Wiadomość
martabalstef
Niemowa


Dołączył: 14 Sie 2008
Posty: 3
Skąd: Newcastle upon Tyne (Anglia)
Wysłany: Czw Sie 14, 2008 7:10 pm   zasiłek macierzynski z Anglii po powrocie do Polski

Witam
Pracujemy i mieszkamy z mezem w Aglii od lipca 2006 roku. Ja pracowalam u tego samego pracodawcy na etat przez rok i 2 miesiace po czym przeszlam na urlop macierzynski 39 tygodniowy. Po zakonczeniu zasilku macierzynskiego nadal pracuje u tego samego pracodawcy na pol etatu. Pracuje okolo 16-20 godz tygodniowo. Jesli zajde znow w ciaze, to czy otrzymam urlop macierzynski? i czy bede mogła wrocic do Polski z mezem na stałe, urodzic w polsce dziecko i nadal otrzymywac urlop macierzynski z Anglii przez całe 39 tygodni???? Zakładam ze wyjade do polski po 30 tygodniu ciazy , gdy juz zaczne otrzymywac zasilek w Anglii? Czy w wypadku powrotu do Polski zasilek zostanie wstrzymany???????????
dziekuje za odpowiedz
 
 
polpen 


Dołączył: 20 Cze 2008
Posty: 71
Skąd: Middlesbrough (Anglia)
Wysłany: Czw Sie 14, 2008 9:15 pm   

Witam Pania

Bedzie mogla Pani pobierac zasilek bedac w Polsce ale pod warunkiem, ze wroci Pani pozniej do Anglii. Jezeli zamierza Pani wraz z mezem na stale wrocic do Polski, wowczas o zasilek nalezy starac sie w Polsce.

Pozdrawiam

Pawel
Polpen
 
 
martabalstef
Niemowa


Dołączył: 14 Sie 2008
Posty: 3
Skąd: Newcastle upon Tyne (Anglia)
Wysłany: Pią Sie 15, 2008 12:36 pm   child benefit

Witam
Mam jeszcze jedno pytanie. Otrzymuje na dziecko child benefit i credit tax. Czy bede nadal otrzymywac te zasilki na dziecko jesli razem z mezem wyjedziemy do Polski na okolo 45 tygodni? Zakladam ze planujeme wrocic do Anglii. Czy taki wyjazd nalezy zglosic panstwu angielskiemu? Czy w trakcie wyjazdu zasilek bedzie wstrzymany czy nadal wyplacany na konto? Ja pobieram zasileki na dziecko, nie mąż. Jesli mąż nie wroci juz do Anglii, a tylko ja to tez trzeba zgłosic, że zmieniły sie nasze dochody, bowiem jedynym dochodem bedzie wtedy moj zasilek macierzynski?
DZIEKUJE ZA ODPOWIEDZI
 
 
polpen 


Dołączył: 20 Cze 2008
Posty: 71
Skąd: Middlesbrough (Anglia)
Wysłany: Pią Sie 15, 2008 9:56 pm   

Witam,

Zgodnie z zaleceniami Custom and Reveniue nalezy zglaszac wszelkie zmiany w sytuacji rodzinnej, ktore moga wplynac na zmiane w wysokosci wyplacanych benefitow. Pozostanie meza na stale w Polsce niewatpliwie do takiej zmiany mozna zaliczyc. Jezeli zamierza Pani worcic do Anglii po okresie okresu maciezynskiego nie zglaszalbym tego to urzedu gdyz fakt gdzie spedza Pani urlop maciezyniski nie ma tutaj znaczenia. Wazne jest czy po jego zakonczeniu zamierza Pani wrocic i pracowac w Anglii czy tez nie i to warunkuje dalsze przyznawanie benefitow.

Zalecam korzystac z benefitow, ktore zostaly przyznane i po powrocie z urlopu macierzynskiego do Anglii zglosic fakt, iz ojciec dziecka zostaje na stale w Polsce co powinno spowodowac wzrost udzielanych swiadczen

Pozdrawiam

Pawel
Polpen
 
 
Anna K 
Niemowa
Anna


Wiek: 28
Dołączyła: 23 Lis 2008
Posty: 1
Skąd: Bristol (Anglia)
Wysłany: Nie Lis 23, 2008 9:12 pm   

Witam.
Mam pytanie.Jeśli bede pobierala macierzynski w Polsce to na jak dlugo po jego zakonczeniu bede musiala wrocic do Angli aby nie zwracac tego macierzynskiego?I jeszcze jedno.Z tego co wiem to nie jestem zobowiazana wracac po urlopie macierzynskim do pracy,wiec skoro moge nie wracac do pracy to dlaczego mam wracac do Anglii?Nie rozumiem tego.
Z gory dziekuje za odpowiedz.
_________________
Anna
 
 
polpen 


Dołączył: 20 Cze 2008
Posty: 71
Skąd: Middlesbrough (Anglia)
Wysłany: Nie Lis 23, 2008 10:11 pm   

Anna K napisał/a:
Witam.
Mam pytanie.Jeśli bede pobierala macierzynski w Polsce to na jak dlugo po jego zakonczeniu bede musiala wrocic do Angli aby nie zwracac tego macierzynskiego?I jeszcze jedno.Z tego co wiem to nie jestem zobowiazana wracac po urlopie macierzynskim do pracy,wiec skoro moge nie wracac do pracy to dlaczego mam wracac do Anglii?Nie rozumiem tego.
Z gory dziekuje za odpowiedz.


Witam,

Jezeli zostanie przyznany pani Maternity Pay to nie ma znaczenia gdzie przebywa pani na uropie macierzynskim. Moze Pani spedzic go w Polsce. Rowniez nie musi Pani wracac do Anglii po zakonczeniu urlopu. Nie ma takiego wymogu. Zasilek macierzynski, ktory Pani przysluguje otrzymuje Pani za okres, ktory przepracowala Pani w Anglii u pracodawcy. Co pani robi w czasnie urlopu albo po nim nie ma tutaj znaczenia.

Pozdrawiam

Pawel
Polpen
www.polpen.com
 
 
Magda
Gość
Wysłany: Nie Lis 08, 2009 10:38 am   Co z pracodawcą po wyjezdzie do Polski na macierzynski ?

Witam serdecznie

A czy może ktoś udzielić mi informacji jak postąpić z pracodawcą w momencie kiedy po spędzonym urlopie macierzyńskim w Polsce postanowimy nie wracać już do Anglii?
Czy należy jakoś powiadomić pracodawcę? I czy może to mieć jakieś negatywne konsekwencje?
I jeszcze jedno pytanie - czy wyjeżdżając na macierzyński do Polski powinnam posiadać wciąż jakiś adres Angielski czy powiadomić kogoś o adresie w Polsce?


Będę wdzięczna za pomoc.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
0

| Furniture Hire |
Strona wygenerowana w 0,3 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Reklama